Ovecskinék két győzelemre az álomtól

2018.06.03. 09:45
0 hozzászólás

A Washington Capitals 3-1-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az NHL döntőjének harmadik mérkőzésén magyar idő szerint vasárnap hajnalban, így 2-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. A Stanley Kupáért folyó következő összecsapást ugyancsak a fővárosban rendezik közép-európai idő szerint kedd hajnalban.

Az előző mérkőzésen megsérült a rájátszás pontlistáját vezető Jevgenyij Kuznyecov, a Washington orosz csatára, aki most tudta vállalni a játékot. És a második percben majdnem gólpasszt adott honfitársának, Alekszandr Ovecskinnek, azonban Marc-Andre Fleury hatalmas bravúrral védett. Később kimaradt egy-egy emberelőny, ráadásul a korong egyszer a vegasi kapuba került, ám Fleury akadályozása miatt büntetés következett.

A második harmad hazai góllal indult. Komoly myomás volt a vegasi kapun, Fleury többször is hárított, azonban amikor a korong Ovecskin elé került, az orosz előrevetődve, fonákkal nem hibázott. Ez volt a 14. gólja a mostani playoffban, amellyel beérte a klubcsúcsot 1990 óta eddig egyedül vezető John Druce-t, és az idei rájátszásban pedig szintén az élre került a winnipegi Mark Scheifele-val közösen.

Gyorsan egyenlíthetett volna a Golden Knights, de Braden Holtby védte Jonathan Marchessault próbálkozását. A meccs közepén emberelőnyben Ovecskin bombázott, Fleury a lepkéskesztyűvel óriásit mentett. A 33. percben a korongszerzés utáni kontrát Kuznyecov váltotta gólra. Kivárt, majd mértani pontossággal a vendég kapus botos kesztyűje alatt betalált.

Egy áthúzódó kiállítás miatt hazai helyzetekkel indult a záró felvonás, és T.J.Oshie a kapuvasat találta el. A 44. percben azonban a semmiből szépített a Vegas. Az előző meccs egyik hőse, Holtby a hátsó palánknál fonákkal szerette volna megjátszani a pakkot, azonban a letámadó Pierre-Edouard Bellemare ütőjét találta el, és a berobbanó - az első meccsen 4-4 után két gólt szerző - Tomas Nosek az üresen maradt kapuba lőtt.

Az 54. percben Shea Theodore a letámadó Jay Beagle miatt elütött a korong felett, a hazai játékos egyből középre passzolt, ahol Devante Smith-Pellynek már nem volt nehéz dolga a keresztléc alá emelni. Az utolsó percekben Fleury helyett mezőnyjátékost küldött a jégre a vegasi edző, Gerard Galant, ám még ziccerig sem sikerült eljutni. A Golden Knights először veszített egymás után két meccset a playoffban. (MTI)

Stanley Kupa, döntő, 3. mérkőzés:

• Washington Capitals-Vegas Golden Knights 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)

Gól: Ovecskin (22.), Kuznyecov (33.), Smith-Pelly (54.), illetve Nosek (44.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Washington javára.