Emberfeletti kapusteljesítmény az NHL-ben

2019.03.21. 10:34 Módosítva: 2019.03.21. 13:06

A Tampa Bay már korábban megszerezte a President Trophyt, azaz az NHL alapszakaszának a győztese lett, pedig még 8-9 meccse van minden csapatnak hátra. A floridai csapat hosszabbításban nyert a címvédő Washington otthonában, ezzel sorozatban hat győzelemnél tart, és klubrekordot állított fel azzal, hogy a 26. idegenbeli győzelmét szerezte meg.

A vendégek Victor Hedman hosszabbításban szerzett találatával szereztek újabb két pontot. A Tampa Bay kapusa, Andrej Vaszilevszkij 54 védéssel klubrekordot állított fel. Az eddigit is a 24 éves orosz tartotta, de Ben Bishoppal holtversenyben: előbbi tavaly december 13-án, utóbbi 2014. január 19-én 48 lövést védett.

Az alapszakaszban egy meccsen a legtöbb védés rekordját 1941. március 4-én állították fel. Sam LoPresti, a Chicago kapusa tartja 83 védéssel a Boston ellen 3-2-re elbukott meccsen. LoPresti 60 perc alatt kapott ennyi lövést, és a Bruins a 41. próbálkozásából talált be először. Az abszolút rekord pedig a detroiti Normie Smith-é, aki 1936. március 24-én, a Montreal Maroons elleni playoff meccsen 92 lövést fogott meg. Igaz neki erre a hosszabbítások miatt 176 perce és 30 másodperce volt.

A kanadai táblázaton 119 ponttal élen álló Nyikita Kucserov két gólt ütött a második harmadban. A Lightning öt nap alatt másodszor verte a Capitalst. A Washington hiába próbálkozott a klubrekordot jelentő 58 lövéssel, házigazdaként öt győztes meccs után kapott ki.