Vasárnap sem nyertek érmet a magyarok a kajak-kenu világkupán

2011.05.22. 19:10

A szombati 1000 m-es küzdelmek után vasárnap, 200 és 500 m-en sem végeztek dobogós helyen a magyar egységek a csehországi Racicében rendezett gyorsasági (síkvízi) kajak-kenu Világkupa-versenyen.

Az éremszerzéshez Gönczy Gábor, Dombvári Bence kajak páros volt a legközelebb, ők 500 m-en negyedikként értek célba. A többi A finálés közül Molnár Péter (K-1 200 m), Hufnágel Tibor (K-1 500 m) és Gere Bálint (K-1 5000 m) hetedik, a Fehér Imre, Viktor Endre kettős (C-2 200 m) pedig kilencedik lett.

Dudás Miklós (K-1 200 m) negyedikként zárt a B döntőben, ez összesítésben a 13. helyet jelentette, míg Horváth Bence és Szomolányi Máté 200 m-es kajak párosa a hatodik (összesítésben 15.), Hadvina Gergely (K-1 500 m) pedig kilencedik (18.) lett. A Sík Márton, Beé István duó (K-2 200 m) a C döntőt megnyerve 19-edikként fejezte be a versenyt.

Szombaton, 1000 m-en három magyar hajó volt érdekelt az A döntőkben: a Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Petrovics Máté, Kugler Attila összeállítású kajak négyes hatodikként, a Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos duó (K-2) hetedikként, Dombvári (K-1) pedig kilencedikként zárt a fináléban.