-1 °C
Index - In English In English Eng

Vasárnap érem nélkül a magyarok a kajak-kenu előolimpián

2011.09.04. 16:42

A vasárnapi 200 m-es döntőkben nem szereztek érmet a magyar versenyzők, így a csapat két dobogós hellyel, egy-egy másodikkal és harmadikkal zárta a jövő évi, londoni olimpia kajak-kenu tesztversenyét, amelyet a Windsor melletti Eton Dorney központban rendeztek.

A zárónapi finálékban a Sík Márton, Beé István férfi kajakpáros szerepelt a legjobban magyar részről, ez az egység ötödik helyen ért célba. Molnár Péter hetedik lett a K-1, Bozsik Attila pedig nyolcadik a C-1 döntőjében. Az egyetlen női 200 m-es olimpiai számban, kajak egyesben Paksy Tímea a B döntő harmadik helyén végzett.

Magyarország két érmet nyert az előolimpián: Vajda Attila pénteken bronzérmes lett C-1 1000 m-en, a szombati női K-2 500 m végén pedig Szabó Gabriella és Csipes Tamara örülhetett ezüstnek.