Janics Kováccsal együtt verhetetlen

2013.06.16. 14:04

Janics Natasa Kovács Katalinnal párban aranyérmet nyert a portugáliai kajak-kenu-Eb-n 200 méteren. Janics fél órával korábban egyesben a harmadik helyen ért célba.

A párosban nagyon jól jött ki a rajtgépből a magyar egység, de 100 méter után is nagyon kiegyenlített volt a küzdelem, szinte mind a nyolc hajó egy vonalban volt. A végét azonban nagyon jól bírták Kovácsék, és tisztán nyertek.

Nem mentünk igazán jó pályát – mesélte Kovács , aki 29. Európa-bajnoki aranyérmét szerezte meg. - Egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt közel 10 év alatt hányszor billentünk meg Natasával, de most kb. 80 méter megtétele után ez is megtörtént, elég ijesztő volt. A megismételt rajt viszont nekem jót tett, az első után kezdtem el izgulni, akkor jött rám igazán a versenydrukk. Természetesen örülök a négyes aranyéremnek, az 500 párosban elért bronznak azonban nem. Utóbbiban még fogunk tudni javulni, lelkileg pedig nagyon jót tesz, hogy a 200 páros arannyal jól zártuk ezt a kontinensviadalt.”

Az egyesben Janics a rajt után a spanyol Portela és a lengyel Walczkyewicz mellett ott volt első háromban. A lengyel végig hatalmas iramot diktált, Janics nem tudott újítani, de a harmadik helyét biztosan tartotta. Később úgy nyilatkozott, hogy a rajtot rontotta el.

„Természetesen jobban örültem volna, ha mind a négy számban nyerek, hiszen akkor a magyar csapatnak is több elsősége lenne, de így sem vagyok elégedetlen, szerintem szép eredmény, amit elértem. Én ismertem már ezt a helyszínt, és tudtam, hogy nagyon szeles lesz a pálya, emiatt akadt is több meglepetés" – értékelt Janics.

A kenusoknál Takács Kincső bronzérmes lett a 200-as döntőben. A Horváth Gábor, Bozsik Attila kenu kettes negyedikként, a Horváth Bence, Szomolányi Máté kajakos duó hetedikként, az ifjúsági olimpiai bajnok Tótka Sándor (K-1) pedig kilencedikként zárt a legrövidebb távon.

5000 méteren Csay Renáta megvédte a címét, és aranyérmet szerzett.Én maratoni versenyző vagyok, úgyhogy ez a hosszú táv inkább fekszik nekem, mint a síkvízi kajakosoknak. Ezzel a brit lánnyal nem először találkoztam idén, a szegedi Világkupán megvert, úgyhogy 1-1-re állunk. Remélem, a világbajnokságon a magam javára döntöm majd el a külön párharcunkat".

A férfiak hasonló számában a tavaly harmadik Noé Milán kilencedik lett, a kenusoknál Vajda Attila az első fordulónál beleborult a vízbe, és visszamászott a hajójába, de végül a verseny feladására kényszerült.

A magyarok három arany-, három ezüst- és öt bronzéremmel térnek haza az Európa-bajnokságról.