Auguszta
-4 °C
2 °C

Kozák 200-on vágott vissza Kárásznak a válogatón

2015.06.07. 17:14

Kozák Danuta nyerte a női kajak egyesek vasárnapi 200 méteres versenyét a kajakosok és kenusok első világbajnoki válogatóján, a Szeged melletti Maty-éren, ezzel egyben visszavágott Kárász Annának a pénteki, 500 méteren elszenvedett vereségért. Kárász ezúttal második lett, míg harmadikként Douchev-Janics Natasa ért célba, írja az MTI a válogatóról.

A fél kilométeren nemcsak egyesben, hanem párosban is győztes, 23 éves Kárász a zárónapon sem maradt elsőség nélkül, ugyanis párostársával, Vad Ninettával 200 méteren is a leggyorsabbnak bizonyultak.

A férfiaknál 500 méteres versenyeket rendeztek vasárnap: a kajakosoknál egyesben Noé Milán, párosban pedig a Kammerer Zoltán, Szalai Tamás duó diadalmaskodott, míg a kenusoknál Korisánszky Dávid duplázott, előbb egyesben, majd Ballér Tamással párosban is a leggyorsabb volt.

A vb-válogató második fordulójára július közepén kerül sor, míg az olimpiai kvalifikációs világbajnokságot augusztusban rendezik Milánóban.

    Eredmények:

    férfiak:

    --------

    K-1 500 m:

1. Noé Milán (BHSE) 1:38.979 p  

2. Kugler Attila (Vasas) 1:39.551 

3. Bogár Gábor (Közgép SE Szolnok) 1:39.663  

    K-2 500 m:

1. Kammerer Zoltán, Szalai Tamás (Graboplast-Győr, Vasas) 1:30.536   

2. Somorácz Tamás, Hérics Dávid (Atomerőmű SE, Graboplast-Győr) 1:30.692

3. Dombi Rudolf, Boros Gergely (UTE, Atomerőmű SE) 1:31.624  

    C-1 500 m:

1. Korisánszky Dávid (KSI) 1:52.323 p  

2. Khaut Kristóf (Graboplast-Győr) 1:52.659

3. Sarudi Pál (Közgép SE Szolnok) 1:53.479  

    C-2 500 m:

1. Korisánszky D., Ballér Tamás (KSI) 1:45.167   

2. Khaut, Hajdu Jonatán (Graboplast-Győr, Dunaferr) 1:45.623

3. Varga Dávid, Vass András (Graboplast-Győr, Dunaferr) 1:46.491  

    

    később:

K-1 és C-1 5000 méter

    nők:

    ----

    K-1 200 m:

1. Kozák Danuta (UTE) 41.336 mp  

2. Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 41.712

3. Douchev-Janics Natasa (Graboplast-Győr) 42.424  

    K-2 200 m:

1. Kárász, Vad Ninetta (KSI, EDF Démász-Szeged) 37.776   

2. Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina (BHSE, Graboplast-Győr)  38.164

3. Hagymási Anita, Hagymási Réka (BHSE) 39.128

    C-2 500 m (két induló):

1. Takács Kincső, Lakatos Zsanett (Graboplast-Győr) 2:05.006 p  

2. Balla Virág, Kovács Dorottya (Graboplast-Győr, KSI) 2:10.570  

    később:

K-1 5000 méter