Ambrus
-1 °C
1 °C
Index - In English In English Eng

Janics 200-on verhetetlen, triplázott az ob-n

2015.08.28. 13:47

A kajakos Douchev-Janics Natasa egyesben, illetve győri klubtársaival párosban és négyesben is a leggyorsabbnak bizonyult 200 méteren a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon, írja az MTI.

Egyesben Kárász Annát verte meg a háromszoros olimpiai bajnok, párosban pedig Homonnai Lucával nyert aranyérmet, akivel a múlt héten, Milánóban ezüstérmet szerzett ebben a számban a világbajnokságon.

Az ob zárónapjának délelőttjén a 200 méteres számokat rendezték meg.

A 2007-ben elhunyt mesteredző emlékét ápoló Séra Miklós Baráti Kör különdíjat ajánlott fel a férfi K-2 200, valamint a férfi K-4 200 méteres szám győztesének. Az egykori tréner arcképével gravírozott kupát, valamint 100-100 ezer forintot a Bán Kristóf, Tótka Sándor kettős, valamint a Császár Gergely, Nádas Bence, Balaska Márk, Birkás Balázs négyes nyerte el. A férfi kajakosok egyes számában a papírformát igazolva Dudás Miklósé lett az aranyérem.

A kenusoknál sem történt meglepetés: egyesben a vb-n is szerepelt Hajdu Jonatán és Takács Kincső, míg párosban a Nagy Péter, Lantos Ádám duó ünnepelhetett országos bajnoki címet. A négyeseknél a Sarudi Pál, Kiss Tamás, Németh Szabolcs, Vass András összeállítású csapat győzött.

Eredmények:    

200 m:
    férfiak:
    K-1:
1. Dudás Miklós (Fémalk Bomba) 34.001 mp
2. Molnár Péter (Tiszaújváros) 34.268
3. Tótka Sándor (UTE) 34.288
    K-2:
1. Bán Kristóf, Tótka (FTC, UTE) 31.740
2. Horváth Bence, Szomolányi Máté (Graboplast Győr) 32.060
3. Balaska Márk, Birkás Balázs (Váci Vasutas, EDF Démász-Szeged) 32.350
    K-4:
1. Császár Gergely, Nádas Bence, Balaska, Birkás (EDF Démász-Szeged, Váci Vasutas) 29.860
2. Nagy Péter, Hérics Dávid, Horváth, Szomolányi (Graboplast Győr) 30.240
3. Molnár, Somorácz Tamás, Bán, Tótka (Tiszaújváros, ASE, FTC, UTE) 30.620
    C-1:
1. Hajdu Jonatán (Dunaferr) 39.360
2. Lantos Ádám (Graboplast Győr) 40.090
3. Korisánszky Dávid (KSI SE) 40.700
    C-2:
1. Nagy Péter, Lantos (Graboplast Győr) 37.580
2. Korisánszky, Ballér Tamás (KSI SE) 38.670
3. Horváth Gergely, Kiss Tamás (Csepeli KKE) 39.440
    C-4:
1. Sarudi Pál, Kiss, Németh Szabolcs, Vass András (Közgép SE, Csepeli KKE, Mekler László ITSE, Dunaferr) 35.519
2. Széles Gábor, Nagy, Lantos, Khaut Kristóf (Graboplast Győr) 35.689
3. Vörös Balázs, Mike Róbert, Korisánszky, Ballér (KSI SE) 35.959

nők:

    K-1:
1. Douchev-Janics Natasa (Graboplast Győr) 40.422
2. Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 40.516
3. Lucz Dóra (Dunakeszi) 40.962
    K-2:
1. Douchev-Janics, Homonnai Luca (Graboplast Győr) 38.090
2. Szabó Gabriella, Hagymási Anita (BHSE) 38.440
3. Kárász, Szénási Zsófia (EDF Démász-Szeged) 38.790
    K-4:
1. Fazekas-Zur Krisztina, Douchev-Janics, Takács Tamara, Homonnai (Graboplast Győr) 35.400
2. Horváth Alexandra, Kárász, Szénási, Sós Viktória (EDF Démász-Szeged) 35.680
3. Medveczky Erika, Kozák Danuta, Tóth Dzsenifer, Szilvásy Nóra (KDSE, UTE) 35.920
    C-1:
1. Takács Kincső (Graboplast Győr) 45.180
2. Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 47.260
3. Balla Virág (Graboplast Győr) 47.990