Előd
17 °C

Győzött a BL-negyeddöntőben a Veszprém

2007.02.24. 21:29
Háromgólos előnyt szerzett az MKB Veszprém a vendég német THW Kiel ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében zajló párharc első mérkőzésén.

A gyors német gárda pillanatok alatt elhúzott 3-1-re. A hazaiak eleinte Putics büntetőivel tartották a lépést, de a vezetést nem sikerült megszerezniük. Hihetetlen sebességgel játszott mindkét együttes, szinte nem volt elrontott támadás a Kielnél. A magyar bajnok a tizenkettedik percben jutott először előnyhöz (9-8), majd Peric hétméterest és két ziccert hárított gyors egymásutánban. A szerb kapus ebben az időszakban kátprázatosan védett, de társai nem tudták kihasználni ezt, mert támadásban sokat hibáztak. A Kiel fordított, mert nagyon hatékonyak voltak a letámadásai, igaz, elhúzni nem tudott. Eleinte a sérülésből felépült Perez nem érezte a ritmust, két gólja mellett több labdát "elszórt".

A vendégek a szünet előtti szakaszban is bírták az őrületes tempót. Karabatic kiállítása alatt ugyan elfogyott a sovány előnyük, de azonos létszámnál megint a Kiel akarata érvényesült.

A második félidő elején felváltva estek a találatok, csak amíg a németek könnyedén találtak be - még emberhátrányban is -, addig a hazaiak nehezebben boldogultak. A 39. percben újra a Veszprémnél volt az előny (25-24), de ez nem tartott sokáig, mert Perezt, Vujint és Lusnyikovot is kiküldték. Ráadásul Putics hétméterest rontott.

A magyar csapat rohant az eredmény után, több-kevesebb sikerrel. Az 53. percben Gulyás találatával megint a hazaiak vezettek (33-32), de a gólszerző kétperces kiállítást kapott. Eklemovics emberhátrányban növelte az előnyt.

Paprikás hangulatban folyt a végjáték, a veszprémiek szinte extázisba kerültek, a rivális pedig sorra hagyta ki a helyzeteit.

A kiváló hajrának köszönhetően a Veszprém megérdemelten nyert a friss világbajnokokat is felvonultató sztárcsapat Négygólos is lehetett volna a különbség, de az ellenállhatatlan beálló, Alm az utolsó másodpercekben még betalált. A visszavágó azonban nagyon nehéz lesz csütörtökön 20 órakor, várhatóan 10 ezer néző előtt.