50 percig bírta a Veszprém

2008.09.21. 17:06 Módosítva: 2015.05.21. 04:03
A spanyol Ciudad Real nyerte a férfi kézilabda Uniqa Bajnokok Trófeáját, miután a döntőben 32-28-ra legyőzte a meccs hajrájáig vezető házigazda MKB Veszprém csapatát.

A vadonatúj Veszprém Arénában telt ház, 6000 néző fogadta a KEK-győztes hazaiakat, valamint a Bajnokok Ligájában címvédőjét, a világ leggazdagabb csapatát, a Ciudad Realt.

Jól kezdett a magyar bajnok, hamar lépéselőnybe került, állandósult a vezetése, de nem tudott komoly előnyt szerezni. A védekezés - akárcsak szombaton, a német Nordhorn ellen - jól működött, Perics jól védett. Igaz volt ez az ellenfelet erősítő, 2001 és 2004 között veszprémi Sterbikre is.

A hetedik percben 3-3-ra álltak a csapatok, felváltva estek a gólok. A félidő 20. percére már három góllal, 8-5-re meglépett a Veszprém, öt perccel a vége előtt 10-8-ra vezetett a hazai csapat. A félidő végeredményét 20 másodperccel a lefújás előtt Vujin állította be, 13-10.

A folytatásban sem sokat változott a kép, a Ciudad Real keményen harcolt, de nem tudott egyenlíteni. Közben a hazaiak támadásban is feljavultak, a 44. percben 22-17, a 48.-ban 24-20 volt az állás.

A 2005-ben és 2006-ban diadalmaskodó spanyolok nem adták fel, tempót váltottak és - Mocsai Lajos vezetőedző időkérése ellenére - az 51. percben sorozatban négyszer betalálva egyenlítettek (24-24), majd fordítottak. Innentől csak egy csapat volt a pályán, a spanyolok olyan tempóban hozták fel a labdát, hogy Veszprém sokszor nem tudott cserélni védekezésben. A Ciudad végül négy góllal győzött (32-28).

"A Ciudad Real felőrölt bennünket a végjátékra, nem bírtuk végig a 60 percet. Az utolsó negyedórában szenzációsan védekezett ellenfelünk, nem tudtuk áttörni a nagy védőfalat. Amit a hétvégén mutatott a csapatom, bíztató a szezonra nézve" - mondta Mocsai Lajos. A torna legjobb játékosa a veszprémi Marko Vujin lett.

A kontinentális Szuperkupát 1979 óta rendezik meg (1984 és 1995 között nem tartották meg) és eddig a magyarok csak a második helyig jutottak: 1982-ben a Bp. Honvéd, 2002-ben és most a Veszprém. A Dunaferr 2000-ben harmadik lett. A férfi Bajnokok Trófeáján kizárólag spanyol, német és szlovén együttesek nyertek.

A magyar csapatok közül eddig csak a Dunaferr női csapata győzött a Szuperkupában, még 1999-ben.

Bajnokok Trófeája

Elődöntők: MKB Veszprém - Nordhorn (német) 39-30 (20-14), Ciudad Real (spanyol)-THW Kiel (német) 31-24 (14-11)
A 3. helyért: THW Kiel- Nordhorn 36-31 (18-13)
A döntőben: Ciudad Real-MKB Veszprém 32-28 (10-13)