Bravúros győzelmet arattak a férfi kézisek

2008.11.02. 15:42 Módosítva: 2008.11.02. 16:35
Nagyszerű második félidei játékával 30-28-ra legyőzte az olimpiai negyedik Horvátországot és ezel nagy lépést tett a 2010 januári, ausztriai Európa-bajnokság felé a férfi kézilabda-válogatott.

Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi kézilabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtező sorozatban, Horvátország ellen. A veszprémi találkozó 30-28-ra végződött.

Az olimpiai negyedik helyezett horvátok kezdték jobban (1-3) a meccset és félő volt, már az első félidőben nagyon elhúznak. A válogatott élére visszatérő Hajdu János csapata azonban egyenlíteni tudott 9-9-nél. Ezután ismét a vendégek lendültek bele a játékba, 11-14-nél időt kellett kérnie a szövetségi kapitánynak. Puljezevics Nenad 12-15-nél büntetőt fogott és ez nyitotta meg a mieink kiváló hajráját. Az irányító Eklemovic NIkola sérülés miatti kiválása ellenére is összejött az utolsó percben az egyenlítés, 15-15-nél, az utolsó villanás azonban a horvátoké volt, így lett a szünetre 15-16.

A folytatás horvát gólokkal kezdődött, így megint az egyenlítésért kellett szaladni, ez 18-18-nál, majd 21-21-nél sikerült. Az újabb horvát vezetés és egyenlítés után 23-22-nél, Császár Gábor góljával sikerült átvenni a vezetést.

Ez fordulatot hozott, innen a védekezésben és támadásban is feljavult magyar csapat irányította a meccset. 25-23-nál kétgólos volt az előny, a horvátoknak az egyenlítés sem sikerült. Két perccel a befejezés előtt 29-27 volt az állás, a végén még egy horvát hetes is belefért, így lett 30-28 a végeredmény.

A siker azt jelenti, hogy Magyarország közel került a 2010-es ausztriai Eb-hez. Első meccsét szerdán megnyerte Görögországban és a kijutáshoz az ötös csoport első két helyének valamelyikén kell végezni. Ebben a görögök mellett a szlovákok lehetnek az ellenfeleink, de a horvátok elleni sikerrel lépéselőnybe kerültek Nagy Lászlóék.

Hajdu János szövetségi kapitány: "A siker alapja a jó védekezés volt. Negyedóra elteltével sikerült felvenni a horvát támadások ritmusát, és már a lövőszándékra oda tudtunk érni. Támadásban szinte végig jók voltunk. A mostani győzelemmel 75 százalék az esélye annak, hogy kijutunk az Eb-re. Kicsit megijedtem, amikor Eklemovic megsérült, de szerencsére Császár jól oldotta meg a feladatot."

Férfi kézilabda Eb-selejtező

Magyarország-Horvátország 30-28 (15-16)
A csoport másik mérkőzésén: Finnország-Görögország 25-30, szabadnapos: Szlovákia
Az állás: 1. Magyarország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Horvátország 2/2 (67-50), 3. Görögország 2/2 (51-52), 4. Szlovákia 0/0, 5. Finnország 0/2 (45-69)