Kilenccel megúszták Görbiczéket a macedónok

2008.11.22. 19:47 Módosítva: 2008.11.22. 20:10
A szombathelyi Pannon Kupán a magyar női kéziválogatott közel állt ahhoz, hogy elérje a negyven gólt, de a macedónok elleni fölényes győzelméhez ennél kevesebb is elég volt. A kapuban Herr és Pastrovics jól teljesített, Görbicz nemcsak középről, a szélről is eredményes volt. A szélsők amúgy, Vérten és Bódi különösen magabiztosak voltak, minden helyzetből a kapuba találtak.

A magyar női kézilabda-válogatott a szombathelyi Pannon Kupa második játéknapján Macedóniát kapta. Az ellenfél nagy erőkkel készül a decemberi Európa-bajnokságra, amelyiknek rendezője lesz, már csak emiatt sem mindegy, hogyan szerepel. Ettől függetlenül az előzetes esélyek alapján csak az lehetett kérdéses, hány gól lesz a két csapat közti különbség.

A vendégek Bódi vezető gólját még kiegyenlítették, és még egyszer lehetett volna alkalmuk, hogy befogják a magyar csapatot, de akkor nem tették. 4-3-nál hiába támadtak, utána három magyar gól következett.

Pastrovics sorozatban jól védett, Görbicz irányítása mellett Vérten kiemelkedő játékával a magyar csapat gyorsan ellépett. A félidő felére 11-7 volt az állás, ez a négy gól pedig kitartott a félidőig. Vérten továbbra is remekelt, sem szélről, sem befutásai után nem tudták tartani.

A félidei négygólos előny egy szempillantás alatt megduplázott a második elején, mi több, hat perc elteltével tizenegy volt a magyar előny. Görbicz átlövése és betörése hozta meg ezt az előnyt.

Imre Vilmos kapitány ettől kezdve úgy formálta csapatát, ahogy csak akarta, hiszen a siker nem forgott veszélyben, mindenkinek lehetőséget adott. Arra azonban talán még ő sem számított, hogy az előny nem fogy, hanem gyarapszik.

A második félidő felénél 32-19 volt az állás. A macedónok átmeneti sikerként elkönyvelhették, hogy öttel közelebb zárkóztak, végül megúszták negyven gól alatt, és 38-29-es vereséggel.

Jegyzőkönyv:

Magyarország-Macedónia 38-29 (19-14)
Magyar gólszerzők: Vérten 7, Bódi 7, Görbicz 6, Szucsánszki 5, Tomori 4, Vincze 2, Sopronyi 2, Szűcs 2, Szabó 2, Hornyák 1.
A nap másik mérkőzésén: Horvátország-Ausztria 37-33 (16-16)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont (71-50), 2. Horvátország 4 (74-60), 3. Ausztria 0 (54-70), 4. Macedónia 0 (56-75)
1. forduló: Magyarország-Ausztria 33-21 Horvátország-Macedónia 37-27
Vasárnap, 3. forduló: Macedónia-Ausztria 10:45 ó Magyarország-Horvátország 12:45 ó