A Győr nyerte a kézilabda bajnokság alapszakaszát

2009.03.25. 21:41

A Debrecen legyőzésével alapszakasz-első lett, és a maximális 4 bónuszpontot gyűjtötte be a Győr a szerda esti női kézilabda-bajnoki rangadón. A Bajnokok Ligája elődöntőjébe jutott ETO idénybeli első vereségét éppen a hajdúsági rivális otthonában szenvedte el 24-22-re, amiért most alaposan visszavágott. A házigazdák az elején 3-3-ig, majd 6-3 után 6-6-ig engedték játszani, és feljönni ellenfelüket, utána Görbicz irányításával és az ellenállhatatlan, a mezőny legjobbjának bizonyult Tomori góljaival egyre inkább elhúztak. Közben még egyszer, 12-11-nél volt szoros az állás, utána a szünetig már csak hazai gólt láthatott a közönség. A 9 találatnyi különbség meghatározta a folytatást is. A második félidőben a Debrecen inkább már csak fizikailag volt jelen a pályán, a Győr viszont lélekben is: lendületes támadásokkal, szebbnél szebb gólokkal ezen a szinten kiütésesnek számító, 13 gólos vereséget mért vetélytársára.

Eredmény: Győri Audi ETO KC - DVSC-Aquaticum  37-24 (20-11)