Sikerrel jöttünk vissza a húszgólos verésből

2009.09.24. 16:48
Nagy különbséggel, 8 góllal nyerte utolsó Világkupa-meccsét a magyar női kézilabda-válogatott. Mátéfi Eszter kapitány csapata a Norvégia elleni borzalom után nagy akarással játszott, és közepes játékkal is magabiztosan verte a gyenge franciákat. A továbbjutás nem jött össze, de egy meccset nyert a csapat a VK-n.

A magyar válogatott harmadik – a tegnapi mérkőzések után az is kiderül, utolsó – Világkupa-mérkőzésének az volt a tétje, hogy a Norvégia elleni gyalázat után Franciaország ellen sikerül-e helyreállítani a játékosok önbizalmát, és a magyar női kézilabda durván megtépázott hírnevét.

10 perc kellett a csapatnak a mérkőzés ritmusának felvételéhez, ezután összeállt a védekezés, és támadásban is jól, de legalábbis a tegnapinál klasszisokkal jobban játszott a válogatott. Támadásban Bulath Anita volt gólerős, az összeállt magyar fal mögött pedig Herr Anita bizonyította, hogy a franciák ellen nagyon megy neki a védés, így a félidő közepétől végig a mieink vezettek.

Mátéfi Eszter csapata nem brillírozott, de látszott, hogy nagyon összeszedte magát a társaság, a játékosok nagyon nem akarták elveszíteni a mérkőzést. Ebben segítségükre volt, hogy a franciák nagyon rosszul játszottak, elsősorban támadásban hibáztak rengeteget, amiért a magyarok jó védekezését, és a parádézó Herrt illeti dicséret.

A szünetben meglévő kétgólos előnyt gyorsan 4-5 gólra növelték a magyarok, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, Franciaország nem tudott megújulni, így a közepesnél egy hajszállal jobb játékkal is magabiztos vezetéssel érkezett a hajrához a sok hibával, de nagy becsvággyal játszó válogatott.

Végül komoly előnnyel, 8 góllal nyertek a mieink, ami a tegnapi meccs tükrében óriási dolog, és ezzel a Világkupa 5-6. helyén végeztek, azaz a tavalyi eredményhez képest még előre is léptek. A torna mérlegét azonban a németek elleni jó első félidő, és a franciák nagy gólkülönbségű legyőzése ellenére a történelmi vereség nagyon lehúzza.

„Azt kértem a játékosoktól, zárják le magukban a tegnap történteket, játszanak Franciaország ellen saját becsületükért – nyilatkozta a Sport1-nek Mátéfi Eszter szövetségi kapitány. – A küzdelemmel elégedett lehettem, jól harcoltunk, és végül komoly előnnyel nyertük, ami önbizalmat adhat az előttünk álló selejtezőkre, és nemzetközi tornákra. Nagyon fontos volt, hogy pozitív élménnyel zárjuk a tornát, örülök, hogy ezt elértük.”

Magyarország-Franciaország 24-16 (12-10)

A magyar gólszerzők: Bulath 6, Zácsik 5 (2), Vérten 3, Bódi 2, Kovacsics 2, Tóth K. 2, Tóth T. 2, Vincze 2
Hétméteresből: 4/2 ill. 4/2
Kiállítások: 12 perc ill. 8 perc

Csoport végeredménye: 1. Norvégia 4, 2. Németország 4, 3. Magyarország 2, 4. Franciaország 0
Németország-Norvégia 25-26
A másik csoportban: Dánia-Oroszország 25-22 (11-11), Románia-Svédország 41-24