Szeged kikapott Constantában a férfi kézi BL-ben

2009.10.17. 17:09

A sérülések miatt tartalékosan lépett pályára a Szeged, ám húsz percen keresztül kifogástalanul játszott. Remek védekezéssel és ötletes támadásokkal rendre lépéselőnyben volt, elhúzott 16-11-re. A fáradság és a vele járó kiállítások azonban megfogták a vendégeket, a román alakulat pedig sorozatban lőtt hat találattal közvetlenül a szünet előtt fordított. A fordulás után újabb hat perc telt el szegedi gól nélkül, igaz, a Constanta ezt a lehetőséget nem tudta maradéktalanul kihasználni, képtelen volt elhúzni.

A Szeged nem tudott hatékony lenni támadásban, így aztán 23-19-nél, a 42. percben időt kért. Az edzői intelmek nem igazán hatottak, a Constanta tovább növelte a különbséget. A végén a magyar együttes komolyan hajrázott, Katzirz és Nenadic sorra lőtte a gólokat, így végül szoros vereség lett a vége. A szegediek a következő fordulóban, november 8-án a Valladolidot fogadják.

Constanta (román) - Pick Szeged 32-30 (17-16)

Csütörtökön játszották: Csehovszki Medvegyi (orosz) - PAOK Szaloniki (görög) 37-25

Vasárnap: Valladolid (spanyol)-Montpellier (francia) 19:30 ó

Az állás: 1. Csehovszki Medvegyi 4 pont/3 mérkőzés (103-91), 2. Constanta 4/3 (92-89), 3. Valladolid 3/2 (60-57), 4. Pick Szeged 3/3 (89-88), 5. Montpellier 2/2 (79-57), 6. Szaloniki 0/3. (MTI)