Négy góllal kikapott Romániában a Győr

2009.11.08. 19:57
Az ETO 26-22-re kikapott a százszázalékos román Oltchim Valceától a női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában, félidőben csoportjában csak a harmadik helyen áll.

Gyenge támadójátékkal indított a Győr, Tomori, Hornyák és Pálinger hányingerrel, hasmenéssel vállalta a meccset. A harmadik percben Pálinger két óriásit is védett, ekkor 2-0-ra vezetett a Valcea, az első győri gólt az 5. percben Vérten lőtte hetesből.

A magyar kapus hiába védett többször bravúrral, a hetedik percben az ETO még nem lőtt akciógolt: 4-1, majd 6-2 lett az állás. Lassan magához tért az ETO, de a hazaiak is újítottak, és megint előnyben voltak. Amorim és Vérten vezérletével a magyar bajnok ismét talpra állt (14. percben 6-5), és fergeteges rohamokkal 12-10-re ellépett. A szünet előtt két eladott labda miatt 13-11-ről döntetlenre, 13-13-ra hozta az első félidőt a Valcea.

A fordulás után visszavette a vezetést a Valcea, de elszakadni nem tudott, a Győr többször egyenlített, de nem volt képes fordítani. Az ETO a második félidőben végig futott at eredmény után (50. perc. 20-20). A végjátékban a román bajnok minden helyzetét gólra váltotta, és győzött.

A Győr szombaton a spanyol Itxako otthonában lép pályára, a továbbjutáshoz fontos lenne pontot szereznie.

Eredmény, C csoport, 3. forduló

Oltchim Valcea (román)-Győri Audi ETO KC 26-22 (13-13)
Kiállítások: 2, ill. 8 perc, hétméteresek: 9/7, ill. 6/4

Szombaton játszották:
Zvenyigorod (orosz)-Itxako (spanyol) 25-25 (12-11)

Az állás: 1. Valcea 6 pont, 2. Zvenyigorod 3, 3. GYŐR 2, 4. Itxako 1

A csoport első két helyezettje a nyolc közé jut, míg a harmadik átkerül a KEK nyolcaddöntőjébe.