Kikapott, közel a BL-kieséshez a Szeged

2009.11.22. 20:15 Módosítva: 2009.11.22. 20:15
A Pick Szeged 26-33-at játszott a vendég francia Montpellier-vel vasárnap a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában, már bravúr kellene a 16 közé jutáshoz.

A Pick Szegednek talán a vasárnapi volt az utolsó esélye, hogy odaérjen a BL B csoportjának negyedik, még továbbjutó helyére. Azt a Montpellier-t kellett volna legyőzniük, amelytől múlt vasárnap - helyenként jó játékkal - 30-23-ra kikaptak idegenben. Azért is fontos lett volna a franciák legyőzése, mert a negyedik helyért menő riválisnak, a Constantának sikerült ez a bravúr. Jó hír volt a szegedieknek, hogy Andjelkovic felépült sérüléséből, és három hónapos kihagyás után játékra jelentkezett.

Két Montpellier-találatra néggyel válaszoltak a hazaiak, akik eleinte kifogástalanul védekeztek. Amikor a franciák világsztárjai magukhoz tértek, felgyorsult a játék, és jött a fordítás. A nagy tét és néhány vitatható bírói ítélet miatt egyre paprikásabb lett a hangulat, mindkét oldalon rengeteg volt a kiállítás. A szünetig folytatódott a fogócskázás, a Szeged nem érte utol neves ellenfelét, 30 perc után 15-16 volt az állás.

A fordulás után a hazaiak visszavették a vezetést, ám a Montpellier fordított. Ráadásul Osmajic megkapta harmadik büntetését és a piros lapot, így a védelem egyik oszlopa dőlt ki.

A franciák 22-18-ra elhúztak, jött a szegedi időkérés, de nem lett hatékonyabb a játék. A rutinos vendégek fontos pillanatokban betaláltak - főleg Kavticnik volt elemében -, jól játszottak az idővel is, így elmaradt a siker. A végére teljesen megtört a Pick.

A BL februárban folytatódik, 10-én az eddigi pont nélküli görög PAOK Szalonikihez látogat a Szeged.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 6. forduló
Pick Szeged-Montpellier (francia) 26-33 (15-16)
Az állás:
1. Montpellier 10 pont, 2. Valladolid (spanyol) 9, 3. Csehovszki Medvegyi (orosz) 8, 4. Constanta (román) 6, 5. Pick Szeged 3, 6. PAOK Szaloniki (görög) 0

B csoport:
Boszna Szarajevó (bosnyák)-MKB Veszprém 20-24 (7-13)
Az állás: 1. Veszprém 10 pont (178-142), 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 10 (201-172), 3. Kielce (lengyel) 9, 4. Chambéry (francia) 3, 5. Velenje (szlovén) 2 (161-178), 6. Boszna Szarajevó 2 (145-185)

A csoportokból az első négy jut a 16 közé.