A lengyelekkel nem bírtak a férfi kézisek

2010.01.08. 20:15
A magyar férfi kézilabda-válogatott az utolsó tíz percben összezuhant és 31-24-re kikapott a lengyel csapattól a bécsújhelyi Eb-felkészülési torna pénteki második fordulójában.

Akárcsak csütörtökön a horvátok ellen, most is rosszul kezdett Csoknyai István szövetségi kapitány Európa-bajnokságra készülő együttese. A 14. percben már 8-3-ra vezettek a lengyelek, de még a szünet előtt sikerült az egyenlítés.

A második félidő két magyar góllal indult, ám gyorsan jött a fordulat. A legutóbbi vb bronzérmese (a 2007-es világbajnokságon döntős volt) jól őrizte előnyét, a hajrában pedig eldöntötte a meccset. Az 51. percben még 23-22 volt az állás.

Ezzel eldőlt, hogy a csütörtökön Horvátországgal döntetlenező magyarok nem nyerhetik meg a tornát, amelyen a hazaiak ellen játssza utolsó meccsét a magyar válogatott. A viadalon szereplő mind a négy válogatott ott lesz a január 19-én rajtoló ausztriai Eb-n.