12 °C
13 °C

Csak győzelemmel marad esélye a Győr női kéziseinek

2010.01.08. 12:16

A Győrnek vasárnap le kell győznie a vendég orosz Zvenyigorodot, máskülönben minimális esélye marad, hogy a legjobb nyolc közé jusson a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Az előző idényben finalista magyar együttes jelenleg a harmadik helyen áll négyesében a riválistól egy ponttal lemaradva. A két együttes első, október 25-i találkozóját az oroszok nyerték 34-29-re, így egy esetleges döntetlen sem lenne kedvező az egymás elleni összevetésben. A magyarok egy héttel később a kvartett élén álló román Oltchim Valceát látják vendégül.

A Győr szerdán jó támadójátékkal, ám nem éppen remek védekezéssel verte a Vácot bajnoki meccsen. A csoport első két helyezettje jut a középdöntőbe, azaz a legjobb nyolc közé, a harmadik átkerül a KEK nyolcaddöntőjébe.

A C csoport állása a 4. forduló után

1. Oltchim Valcea (román) 6 pont, 2. Zvezda Zvenyigorod (orosz) 5, 3. Győri Audi ETO KC 4, 4. Itxako (spanyol) 1.

A hátralévő mérkőzések

5. forduló: Győr-Zvenyigorod, vasárnap 17:15 ó., Valcea-Itxako, vasárnap 18 ó

6. forduló: Itxako-Zvenyigorod, január 16., szombat 19 ó., Győr-Valcea, január 17., vasárnap 17:15 ó.