Teréz
5 °C
23 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Minden, amit a férfi kézilabda Eb-ről tudni kell

2010.01.19. 14:00 Módosítva: 2010-01-19 14:01:31
Eb-történelem, a magyarok szereplése, menetrend, helyszínek és a résztvevőkről minden információ.

1994-ben rendezték az első tornát, eddig a svédek az abszolút csúcstartók, az első ötből négyszer nyertek. A magyar válogatott csak két viadalról hiányzott, egyszer a szlovének, egyszer pedig a svájciak elleni rájátszást buktuk el. Kezdetben tizenkettő, 2002 óta már tizenhat csapat vesz részt a döntőben. A magyar válogatott célkitűzése a közédöntőbe, vagyis a legjobb 12-be jutás. A tornának először ad otthont Ausztria, amely ezzel először vesz részt a kontinens legjobbjai között.

Eddigi Európa-bajnokságok

1. Eb, 1994. 06.03-12., Portugália.

Döntő: Svédország-Oroszország 34-21. 3. Horvátország, 4. Dánia.

Magyarország a csoportmeccseken Portugáliát és Szlovéniát legyőzte, a svédektől, a dánoktól és a spanyoloktól kikapott, a hetedik helyen végzett.

2. Eb, 1996. 05.24-06.02., Spanyolország

Döntő: Oroszország-Spanyolország 23-22. 3. Szerbia, 4. Svédország.

Magyarország a csoportmeccseken a szlovénokat legyőzte, a németekkel döntetlent játszott. Horvátországtól, Oroszországtól és Szerbiától kikapott, végül a 10. helyen végzett.

3. Eb, 1998. 05.29-06.07., Olaszország

Döntő: Svédország-Spanyolország 25-23. 3. Németország, 4. Oroszország

Magyarország a macedónokat, a cseheket és a horvátokat legyőzte, Spanyolországtól és Oroszországtól kikapott és a 6. helyen végzett.

4. Eb, 2000. 01.21.-30., Horvátország

Döntő: Svédország-Oroszország 32-31. 3. Spanyolország, 4. Franciaország.

Magyarország nem jutott ki az Eb-re, a szlovénok elleni playoffot összesítésben 59-52-re, kettős vereséggel elbuktuk.

5. Eb, 2002. 01.25-02.03., Svédország

Döntő: Svédország-Németország 33-31. 3. Dánia, 4. Izland.

Ez volt az első 16 fős Eb, Magyarország nem jutott ki, a svájciak elleni playoffot idegenben lőtt kevesebb góllal (21-22 és 25-24) elbuktuk.

6. Eb, 2004.02.01-22., Szlovénia

Döntő: Németország-Szlovénia 30-25. 3. Dánia, 4. Horvátország

Magyarország az első csoportkörben veretlenül (két győzelem, egy döntetlen) jutott tovább. A középdöntőben csak a szerbek elleni sikerült egy pontot szerezni, 5. helyen végeztünk, összesítésben a kilencedik helyen zártuk a tornát.

7. Eb, 2006.01.26-02.05., Svájc

Döntő: Franciaország-Spanyolország 31-23. 3. Dánia, 4. Horvátország.

Magyarország negyedik helyen végzett csoportjában – csak Izlandot vertük, a szerbektől és a dánoktól kikaptunk – így nem jutott a középdöntőbe. Összesítésben 13. helyen végzett  a csapat.

8. Eb, 2008.01.17-27., Norvégia

Döntő: Dánia-Horvátország 24-20. 3. Franciaország, 4. Németország.

Magyarország a csoportkörben a spanyolokat és a fehéroroszokat megverte, a németektől kikapott. A középdöntőben győzelem a franciákkal szemben, döntetlen a svédekkel és vereség Izlandtól. A válogatott összesítésben a nyolcadik helyen végzett.

Éremtábla

Svédország 4 – 0 – 0

Oroszország 1 – 2 – 0

Németország 1 – 1 – 1

Dánia 1 – 0 – 3

Franciaország 1 – 0 – 1

Spanyolország 0 – 3 – 1

Horvátország 0 – 1 – 1

Szlovénia 0 – 1 – 0

Szerbia 0 – 0 – 1

A 9. Eb menetrendje

A csoport (Graz)

01.19. 18:10, Oroszország–Ukrajna

01.19. 20:10, Horvátország–Norvégia

01.21. 18:10, Ukrajna–Horvátország

01.21. 20:10, Norvégia–Oroszország

01.23. 18:10, Horvátország–Oroszország

01.23. 20:10, Norvégia–Ukrajna

B csoport (Linz)

01.19. 18:00, Dánia–Ausztria

01.19. 20:15, Izland–Szerbia

01.21. 18:00, Ausztria–Izland

01.21. 20:15, Szerbia–Dánia

01.23. 18:00, Ausztria–Szerbia

01.23. 20:15, Dánia–Izland

C csoport (Innsbruck)

01.19. 18:30, Németország–Lengyelország

01.19. 20:30, Svédország–Szlovénia

01.20. 18:30, Szlovénia–Németország

01.20. 20:30, Lengyelország–Svédország

01.22. 18:15, Németország–Svédország

01.22. 20:15, Lengyelország–Szlovénia

D csoport (Wiener Neustadt)

01.19. 18:15, Spanyolország–Csehország

01.19. 20:15, Franciaország–Magyarország

01.20. 18:15, Csehország–Franciaország

01.20. 20:15, Magyarország–Spanyolország

01.22. 18:15, Franciaország–Spanyolország

01.22. 20:15, Magyarország–Csehország

Középdöntő

I csoport (Bécs)

01.25., 16:00, A3–B2

01.25., 18:00, A2–B3

01.25., 20:15, A1–B1

01.26., 16:00, A3–B1

01.26., 18:00, A1–B3

01.26., 20:15, A2–B2

01.28., 16:00, A1–B2

01.28., 18:00, A2–B1

01.28., 20:15, A3–B3

II csoport (Innsbruck)

01.24., 16:30, C3–D2

01.24., 18:30, C2–D3

01.24., 20:30, C1–D1

01.26., 16:15, C3–D1

01.26., 18:15, C1–D3

01.26., 20:15, C2–D2

01.28., 16:30, C1–D2

01.28., 18:30, C2–D1

01.28., 20:30, C3–D3

5. helyért (Bécs)

01.30., 11:30, I3–II3

Elődöntők (Bécs)

01.30., 14:00, I1-II2

01.30., 16:30, I2-II1

3.helyért (Bécs)

01.31., 15:00, Az eldöntők vesztesei

Döntő (Bécs)

01.30., 17:30, Az eldöntők győztesei

Helyszínek

Innsbruck, Olympic Hall, 10 000 férőhelyes

Linz, Intersport Arena, 6000 férőhelyes

Graz, Messehalle Graz, 5000 férőhelyes

Wiener Neustadt, Arena Nova, 5000 férőhelyes

Bécs, Vienna Stadthalle, 11 000 férőhelyes

Az Európa-bajnokság résztvevői

Ausztria

A házigazda korábban egyetlen Európa-bajnokságon sem vett részt

Az osztrákok bő kerete:

Kapusok Mario Vizvary (SPIGO West Wien), Nikola Marinovic (Balingen/Weilstetten), Wolfgang Filzwieser (UHK Krems), Thomas Bauer (Korscheinbroich)

Balátlövök: Damir Djukic (Alcobendas), Gregor Günther (PTA Bregenz), Roland Schlinger (A1 Bregenz), Markus Wagesreiter (Balingen/Weilstetten), Kristof Vizvary (UHK Krems), Viktor Szilagyi (Gummersbach).

Irányítók: Ibish Thaqi (aon Fivers), Vytautas Ziura (Viborg), Bernd Friede (Otmar St. Gallen), Klemens Kainmüller (HIT Innsbruck), Mare Hojc (Balingen/Weilstetten).

Jobbátlövők: Martin Abadir (aon Fivers), Lucas Mayer (A1 Bregen), Stefan Lehner (HC Linz), Markus Kolar (aon Fivers).

Balszélsők: Konrad Wilczynski (Füchse Berlin), Tobias Schopf (UHK Krems), Michael Jochum (Alpla HC Hard).

Jobbszélsők: Michael Knauth (Alpla HC Hard), Robert Weber (SC Magdeburg), Richard Wöss (TuSEM Essen).

Beállósok: Matthias Günther (A1 Bregenz), Patrick Fölser (HSG Düsseldorf), Fabian Posch (A1 Bregenz).

Szövetségi kapitány: Dagur Sigurdsson (1973.04.03.)

Út a döntőig: Rendezőként nem kellett selejtezőt játszania.

Csehország

A csehek hat korábbi Eb-n vettek részt, 1996-ban végeztek a legelőkelőbb helyen, akkor hatodikak lettek.

A csehek bő kerete:

Kapusok: Petr Stochl (Füchse Berlin), Martin Galia (TBV Lemgo), Milos Slaby (TV Neuhausen), Tomás Mrkva (HCB Karvína).

Balátlövők: Dan Kubes (TBV Lemgo), Alois Mraz (Wetzlar), Filip Jicha (THV Kiel), Tomas Reznicek (Conversano).

Irányítók: Tomás Sklenák (ThSV Eisenach), Ondrej Zdrahala (Karvína), Jan Stehlík (St. Raphael), Radek Horák (Dukla Praha).

Jobbátlövők: Jan Filip (Schaffhausen), Jiri Vitek (Bergischer), Ondrej Sulc (Karvína).

Balszélsők: Pavel Mickal (HSG Nordhorn), Jakub Hrstka (HC Zubri), Jirí Motl (HC Lovosice), Karel Nocar (Chambery).

Jobbszélsők: Jan Sobol (Montpellier), Tomas Cip (HC Zubri), Martin Lehocky (Dukla Praha).

Bállósok: Jiri Hynek (Ahlener SG), Václav Vrany (Coburg), David Juricek (Montpellier), Kamil Piskac (Dukla Praha) Tomás Ríha (HC Zubri).

Szövetségi kapitány: Martin Lipták (1964.03.23.).

Út a döntőig: Franciaország 32-29, 25-32, Portugália 30-26, 28-31, Lettország 34-31, 41-29, Luxemburg 35-24, 30-19. A csehek a franciák mögött csoport másodikként jutottak ki az Eb-re.

Dánia

Csak egyetlen Eb-ről, az 1998-asról hiányoztak, az utóbbi négyen mindig dobogósok voltak, címvédők.

A dánok bő kerete:

Kapusok: Anders Petersen (Kolding), Niklas Landin Jacobsen (Svendborg), Jannick Green (AaB Handbold), Kasper Hvidt (FCK Handbold).

Balátlövők: Mads Nielsen (Bjerringbro-Silkeborg), Kasper Nielsen (Svendborg), Mikkel Hansen (FC Barcelona), Daniel Svensson (AaB Handbold), Mathias Madsen (Bjerringbro-Silkeborg), Nikolaj Markussen (Nordsjaelland), Bo Spellerberg (Kolding).

Irányítók: Henrik Knudsen (Vive Kielce), Thomas Mogensen (Flensburg-Handewitt), Jesper Jensen (Skjern Handbold).

Jobbátlövők: Mads Christiansen (AaB Handbold), Lars Jörgensen (Ag Handbold), Kasper Söndergaard (Kolding), Simon Kristiansen (Bjerringbro-Silkeborg).

Balszélső: Stefan Hundstrup (Viborg), Anders Eggert (Flensburg-Handewitt), Lars Christiansen (Flensburg-Handewitt).

Jobbszélsők: Hans Lindberg (HSV Hamburg), Lasse Svan Hansen (Flensburg-Handewitt), Simon E. Jensen (Kolding).

Beállósok: Jesper Nöddesbo (FC Barcelona), René Toft Hansen (Kolding), Torsten Laen (Füchse Berlin), Michael Knudsen (Flensburg-Handewitt).

Szövetségi kapitány: Ulrik Wilbek (1958.04.13.).

Út a döntőig: A dánok címvédőként nem játszottak selejtezőt.

Franciaország

Egyetlen Eb-ről sem hiányzott, 2006-ben megnyerte a tornát.

A franciák bő kerete:

Kapusok: Daouda Karaboue (Montpellier), Yohann Ploquin (St. Raphael), Thierry Omeyer (THW Kiel), Cyril Dumoulin Chambery).

Balátlövők: Bertrand Roine (Chambery), Remi Calvel (Toulouse), William Accambray (Montpellier), Daniel Narcisse (THW Kiel), Jérome Fernandez (Ciudad Real), Franck Junillon (Mlesungen).

Irányítók: Nikola Karabatic (Montpellier), Guillaume Gille (HSV Hamburg).

Jobbátlövők: Sebastien Bosquet (Dunkerque), Xavier Barachet (Chambery), Damien Waeghe (US Créteil).

Balszélsők: Mickaël Guigou (Montpellier), Samuel Honrubia (Montpellier), Sebastien Ostertag (Tremblay), Audray Tuzolana (HBC Nantes).

Jobbszélsők: Luc Abalo (Ciudad Real), Olivier Marroux (US Ivry), Guillaume Joli (Chambery), Cédric Paty (Chambery).

Beállósok: Cedric Sorhaindo (Toulouse), Igor Anic (THW Kiel), Bertrand Gille (HSV Hamburg), Didier Dinart (Ciudad Real), Gregoire Detrez (Chambery).

Szövetségi kapitány: Claude Onesta (1957.02.06.).

Út a döntőig: Csehország 29-32, 32-25, Portugália 31-24, 36-23, Lettország 34-22, 24-27, Luxemburg 30-21, 35-18. A franciák csoportelsőként, de két vereséggel jutottak el Ausztriába.

Horvátország

A horvátok az összes eddigi Eb-re kijutottak, legjobb eredményüket éppen legutóbb érték el, amikor másodikak lettek.

A horvátok bő kerete:

Kapusok: Mirko Alilovic (Ademar Leon), Ivan Pesic (MKB Veszprém), Vladimir Bozic (Ciudad Encantada), Goran Carapina (Porec), Marin Sego (Croatia Osiguranje).

Balátlövők: Blazenko Lackovic (HSV Hamburg), Tonci Valcic (Croatia Osiguranje), Damir Bicanic (Ademar Leon), Jakov Gojun (Croatia Osiguranje), Drago Vukovic (VfL Gummersbach).

Irányítók: Domagoj Duvnjak (HSV Hamburg), Ivano Balic (Croatia Osiguranje).

Jobbátlövők: Marko Kopljar (Croatia Osiguranje), Denis Buntic (Ademar Leon), Duje Miljak (TV Emsdetten), Nikola Kedzo (HSG Düsseldorf), Petar Metlicic (Ciudad Real).

Balszélsők: Ljubo Vukic (Croatia Osiguranje), Manuel Strlek (Croatia Osiguranje), Vedran Mataija (Porec), Antonio Kovacevic (Dubrava).

Jobbszélsők: Vedran Zrnic (VfL Gummersbach), Luka Rakovic (Bjelovar), Ivan Cupic (Gorenje Velenje).

Beállósok: Igor Vori (HSV Hamburg), Zeljko Musa (Trimo Trebnje), Marino Maric (Croatia Osiguranje), Marko Mrdenovic (Nexe).

Szövetségi kapitány: Lino Cervar (1950.09.22)

Út a döntőig: Magyarország 28-30, 26-25, Szlovákia 36-20, 34-21, Görögország 32-20, 29-24, Finnország 39-20, 34-14. A horvátok a magyarokat előzve jutottak tovább.

Izland

Az első három tornáról hiányzott, 2002-ben a negyedik helyen végzett.

Az izlandiak bő kerete:

Kapusok: Bjorgvin Pall Gustavsson (Kadetten), Hreidar Gudmundsson (TV Emsdetten), Birkir Gudmundsson (Haukar), Olafur Gislason (Haugaland).

Balátlövők: Ingimundur Ingimundarson (GWD Mindne), Logi Geirsson (TBW Lemgo), Arnór Atlason (FCK Handbold), Gunnar Berg Viktorsson (Haukar), Sigurbergur Sveinsson (Haukar), Olafur Gudmundsson (FH Reykjavik).

Irányítók: Ragnar Óskarsson (Dunkerque), Snorri Gudjonsson (Rhein-Neckar Löwen), Hannes Jón Jónsson (TSV Burgdorf), Aron Palmarsson (THW Kiel).

Jobbátlövők: Ólafur Stefánsson (Rhein-Neckar Löwen), Heidmar Felixson (Lübeck), Runar Karason (Füchse Berlin).

Balszélsők: Gudjón Sigurdsson (Rhein-Neckar Löwen), Sturla Asgeirsson (HSG Düsseldorf).

Jobbszélsők: Bjarni Fritzson (FH Reykjavik), Alexander Petersson (Flensburg-Handewitt), Asgeir Hallgrimsson (GOG Gudme), Thórir Ólafsson (Lübeck).

Irányítók: Vignir Svavarsson (TBW Lemgo), Einar Ingi Hrafnsson (Nordhorn), Kari Kristjansson (Amicitia Zürich), Sverre Jakobsson (Grosswallstadt), Róbert Gunnarsson (Grosswallstadt).

Szövetségi kapitány: Gudmundur, Throttur Gudmundsson (1960.12.23.)

Út a döntőig: Norvégia 31-31, 34-34, Macedónia 29-26, 34-26, Észtország 38-24, 25-25, Belgium 40-21, 33-25. Csoportelsőként jutott ki az Eb-re.

Lengyelország

Az utolsó négy Eb-n voltak ott, a két évvel ezelőtti 7. hely a legjobb eredményük.

A lengyelek bő kerete:

Kapusok: Slawomir Szmal (Rhein-Neckar Löwen), Adam Malcher (Zaglebie Lubin), Piotr Wyszomirski (Azoty Pulawy), Marcin Wichary (Wisla Plock).

Balátlövők: Michal Jurecki (Lübeck), Karol Bielecki (Rhein-Neckar Löwen), Kamil Krieger (Vive Targi Kielce), Adam Twardo (Wisla Plock), Michal Adamuszek (Kwidzyn), Pawel Podsiadlo (Vive Targi Kielce).

Irányítók: Bartlomiej Jaszka (Füchse Berlin), Tomasz Rosinski (Vive Targi Kielce).

Jobbátlövők: Mariusz Jurkiewicz (San Antonio), Krzysztof Lijewski (HSV Hamburg), Marcin Lijewski (HSV Hamburg).

Balszélsők: Mateusz Jachlewski (Vive Targi Kielce), Tomasz Tluczynski (Lübeck), Rafal Glinski (Vive Targi Kielce), Damian Kostrzewa (AZS Gdansk).

Jobbszélsők: Patryk Kuchczynski (Vive Targi Kielce), Pawel Piwko (Vive Targi Kielce), Arkadiusz Miszka (Wisla Plock), Mariusz Jurasik (Vive Targi Kielce).

Beállósok: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Jaroslaw Paluch (Chrobry Glogów), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Artur Siódmiak (Lübeck), Daniel Zóltak (Vive Targi Kielce).

Szövetségi kapitány: Bogdan Wenta (1961.11.19.)

Út a döntőig: Svédország 24-27, 32-32, Montenegró 30-20, 31-23, Románia 29-33, 34-22, Törökország 30-20, 32-21.

Magyarország

A magyar válogatott a 2000-es és 2002-es Eb-ről maradt le. Az 1998-as hatodik helynél még nem sikerült előrébb végezni.

A magyar válogatott 17 fős kerete:

Kapusok: Fazekas Nándor (MKB Veszprém), Puljezevics Nenad (TSV Hannover-Burgdorf)

Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB Veszprém), Iváncsik Tamás (MKB Veszprém)

Jobbátlövők: Krivokapics Milorad (Pick Szeged), Laluska Balázs (Cimos Koper)

Irányítók: Császár Gábor (Chambéry), Eklemovics Nikola (MKB Veszprém), Nagy Kornél (Dunaferr)

Beállósok: Gál Gyula (Tatabánya Carbonex), Schuch Timuzsin (HCM Constanta), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)

Balátlövők: Ilyés Ferenc (TBV Lemgo), Katzirz Dávid (Pick Szeged), Putics Barna (Minden)

Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB Veszprém), Törő Szabolcs (JD Arrate).

Szövetségi kapitány: Csoknyai István (1964.10.24.)

Út a döntőig: Horvátország 30-28, 25-26, Szlovákia 29-30, 30-19, Görögország 27-21, 32-19, Finnország 34-21, 34-15. Magyarország a második helyen végzett.

Németország

Minden eddig tornán szerepelt, 2004-ben Európa-bajnok volt.

A németek bő kerete:

Kapusok: Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Johannes Bitter (HSV Hamburg), Carsten Lichtlein (TBW Lemgo), Nikolas Katsigiannis (GWD Minden).

Balátlövők: Michael Kraus (TBW Lemgo), Arne Niemeyer (Lübeck), Sven-Sören Christophersen (Wetzlar), Lars Kaufmann (Göppingen), Stefan Kneer (Grosswallstadt)

Irányítók: Michael Haass (Göppingen), Martin Strobel (TBW Lemgo), Timo Salzer (Wetzlar).

JobbátlövőkHolger Glandorf (TBW Lemgo), Michael Müller (Rhein-Neckar Löwen), Andreas Rojewski (SC Magdeburg).

Balszélsők: Dominik Klein (THW Kiel), Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Dragos Oprea (Göppingen), Torsten Jansen (HSV Hamburg).

Jobbszélsők: Christian Sprenger (THW Kiel), Christian Schöne (Göppingen), Patrick Grötzki (Rhein-Neckar Löwen), Stefan Schröder (HSV Hamburg), Steffen Weinhold (Grosswallstadt).

Beállósok: Oliver Roggisch (Rhein-Neckar Löwen), Matthias Flohr (HSV Hamburg), Christoph Theuerkauf (SC Magdeburg), Manuel Späth (Göppingen).

Szövetségi kapitány: Heiner Brand (1952.07.26.)

Út a döntőig: Szlovénia 27-26, 38-30, Fehéroroszország 25-23, 38-27, Izrael 36-24, 40-21, Bulgária 42-11, 54-29. A selejtezők egyetlen száz százalékos csapataként jutottak ki az Eb-re.

Norvégia

A norvégok negyedszer jutottak ki, legutóbbi hatodik helyük az eddigi legjobb.

A norvégok bő kerete:

Kapusok: Steinar Ege (FCK Handbold), Ole Erevik (Kolding), Magnus Dahl (Fyllingen), Svenn Erik Medhus (Minden).

Balátlövők: Erlend Mamelund (FCK Handbold), Kristian Kjelling (AaB Handbold), Espen Lie Hansen (Drammen), Stian Vatne (Füchse Berlin), Christoffer Rambo (IL Runar).

Irányítók: Kjetil Strand (Füchse Berlin), Börge Lund (THW Kiel), Erik Rafoss (Stavanger), Vegard Samdahl (Wisla Plock), Steffen Stegavik (Elverum).

Jobbátlövők: Thomas Drange (FCK Handbold), Kent Robin Tonnesen (Haslum).

Balszélsők: Thomas Skoglund (Svendborg), Jan Richard Lislerud Hansen (Drammen), Haavard Tvedten (Valladolid), Espen Holand (Fyllingen).

Jobbszélsők: Sondre Paulsen (Arendal), Lars Erik Björnsen (Holstebro), Christian Spanne (Drammen).

Beállósok: Bjarthe Myrhol (Rhein-Neckar Löven), Frank Löke (HC Zagreb), Kenneth Klev (Bergische), Joakim Hykkerud (Drammen), Einar Sand Koren (FCK Handbold).

Szövetségi kapitány: Robert Hedin (1966.02.02.)

Út a döntőig: Izland 31-31, 34-34, Macedónia 36-30, 29-30, Észtország 33-25, 31-23, Belgium 37-29, 35-24. Csoportjában Izland mögött, a második helyen jutott tovább.

Oroszország

Az oroszok sem hiányoztak még az Eb-ről, 1996-ben meg is nyerték a tornát.

Az oroszok bő kerete:

Kapusok: Oleg Gramsz (Csehovszkij Medvegyi), Alekszej Kosztigov (Neva Szentpétervár), Vagyim Bogdanov (Neva Szentpétervár).

Balátlövők: Dimitrij Erjohin (Kausztik Volgográd), Eldar Naszirov (Neva Szentpétervár), Alekszej Rasztvorcev (Csehovszkij Medvegyi).

Irányítók: Oleg Szkopincev (Csehovszkij Medvegyi), Vaszilij Filippov (Csehovszkij Medvegyi), Ivan Pronyin (Neva Szentpétervár), Vitalij Ivanov (Csehovszkij Medvegyi).

Jobbátlövők: Alekszandr Kasirin (Csehovszkij Medvegyi), Konsztantyin Igropulo (FC Barcelona), Andrej Sztarih (SZKIF Krasznodar), Szamvel Aszlanyan (Csehovszkij Medvegyi), Alekszej Kamanyin (Csehovszkij Medvegyi).

Balszélsők: Alekszej Kajnarov (Zarja Kaszpija Asztraha), Anton Merzljutyin (Zarja Kaszpija Asztahan), Tinur Dibirov (Csehovszkij Medvegyi), Eduard Kokcsarov (Celje).

Jobbszélsők:Dimitrij Kovaljov (Csehovszkij Medvegyi), Alekszej Szindin (SZKIF Krasznodar), Dajil Siskarjov (Csehovszkij Medvegyi), Szergej Predibajlov (Zarja Kaszpija Asztrahan).

Beállósok: Alekszandr Csernoivanov (Csehovszkij Medvegyi), Jegor Jevdokimov (Ciudad Real), Mihail Csipurin (Csehovszkij Medvegyi), Oleg Zotov (Csehovszkij Medvegyi), Jevgenyij Pevnov (Ludwigshafen).

Szövetségi kapitány: Nyikolaj Csigarev (1953.03.22.)

Út a döntőig: Szerbia 29-35, 35-31, Bosznia és Hercegovina 37-25, 29-23, Svájc 31-30, Olaszország 34-23, 38-19, Feröer-szigetek 37-16, 34-18. Egy vereséggel csoportelsőként jutott tovább.

Spanyolország

A spanyolok az eddigi nyolc torna mindegyikén indultak, négyszer a dobogóig jutottak, három ezüstérem a legjobb eredményük.

A spanyolok bő kerete:

Kapusok: Sterbik Árpád (Ciudad Real), José Javier Hombrados (Ciudad Real), Jorge Martinez (Antequera), José Manuel Sierra (Valladolid).

Balátlövők: Raúl Entrerrios (Valladolid), Alberto Entrerrios (Ciudad Real), Viran Morros (Ciudad Real), Mikel Aguirrezabalaga (Ademar Leon).

Irányítók: Daniel Sarmiento (FC Barcelona), Alvaro Ferrer (Granollers), Joan Canellas (Ciudad Real), José Maria Rodriguez (Ciudad Real).

Jobbátlövők: Cristian Malmagro (San Antonio), Jorge Maqueda (Aragón), Eduardo Gurbindo (Valladolid), Iker Romero (FC Barcelona).

Balszélsők: David Davis (Ciudad Real), Cristian Ugalde (FC Barcelona), Juan Garcia Lorenzana (FC Barcelona).

Jobbszélsők: Albert Rocas (FC Barcelona), Roberto Garcia (Ciudad Real), Victor Tomas (FC Barcelona), David Cuartero (Torrevieja).

Beállósok: Rubén Garabaya (FC Barcelona), Rafael Baena (Antequera), Julen Aguinagalde (Ciudad Real), Asier Antonio (Valladolid), Carlos Prieto (Rhein-Neckar Löwen).

Szövetségi kapitány: Valero Rivera López (1953.02.14.)

Út a döntőig: Ukrajna 23-25, 30-21, Hollandia 35-26, 32-29, Litvánia 28-22, 31-21, Ciprus 32-20, 36-25. A spanyolok az ukrajnai vereség ellenére, csoportelsőként jutottak tovább.

Svédország

A legsikeresebb nemzet a svédeké, egy tornára (2006-ban) viszont nem jutottak ki. 1994-ben, 1998-ban, 2000-ben és 2002-ben nyertek.

A svédek bő kerete:

Kapusok: Mattias Andersson (Grosswallstadt), Dan Beutler (Flensburg-Handewitt), Per Sandström (HSV Hamburg), Anders Persson (Bjerringbro/Silkeborg), Johan Sjöstrand (Flensburg-Handewitt).

Balátlövők: Tobias Warvne (Lindesberg), Tobias Karlsson (Flensburg-Handewitt), Jonathan Stenbäcken (IK Sävehof), Kristian Bliznac (Alingsas HK), Kim Ekdahl Du Rietz (Lugi HF).

Irányítók: Lukas Karlsson (Kolding), Dalibor Doder (Ademar Leon), Fredrik Larsson (Aragón), Patrik Fahlgren (Flensburg-Handewitt).

Jobbátlövők: Kim Andersson (THW Kiel), Johan Jakobsson (IK Sävehof), Albin Tingsvall (Hammarby IF), Oscar Carlén (Flensburg-Handewitt).

Balszélsők: Jonas Källman (Ciudad Real), Fredrik Petersen (Svendborg), Rasmus Wremer (AaB Handbold).

Jobbszélsők: Niclas Ekkberg (Ystads), Marcus Enström (Alingsas HK), Jan Lennartson (AaB Handbold).

Beállósok: Robert Arrhenius (Aragón), Nicklas Grundsten (Granollers), Mattias Gustafsson (AaB Handbold), Olof Ask (Svendborg).

Szövetségi kapitány: Ola Lindgren (1964.02.29.)

Út a döntőig: Lengyelország 27-24, 32-32, Montenegró 33-29, 29-24, Románia 36-29, 26-26, Törökország 42-18, 26-18. Csoportelsőként, veretlenül jutott tovább

Szerbia

Ezen a néven először szerepel az Eb-n, Jugoszlávia, majd Szerbia és Montenegró néven öt Eb-n vettek eddig részt, 1996-ban bronzérmet szereztek.

A szerbek bő kerete:

Kapusok: Dejan Perics (MKB Veszprém), Darko Sztanics (Cimos Koper), Dimitrije Pejanovics (Torrevieja), Dragan Pocsuca (Tremblay)

Balátlövők: Momir Ilics (THW Kiel), Zarko Szeszum (MKB Veszprém), Momir Rnics (Gorenje), Petar Djordjics (Wetzlar).

Irányítok: Mladen Bojinovics (Montpellier), Uros Mitrovics (Creteil), Petar Nenadics (PICK Szeged), Nenad Vucskovics (Melsungen), Danijel Andjelkovics (PICK Szeged).

Jobbátlövők: Ivan Lapcsevics (MKB Veszprém), Alekszandar Sztojanovics (Kadetten), Ivan Sztankovics (Aragón), Vukaszin Rajkovics (FCK Handbold).

Balszélsők: Marko Csuruvija (Metalurg), Dobrivoje Markovics (Cuenca), Ivan Nikcsevics (Navarra).

Jobbszélsők: Nikola Kojics (Celje), Dragan Tubics (Partizan).

Beállósok: Ratko Nikolics (Navarra), Alem Toszkics (Celje), Rasztko Sztojkovics (Vive Targi Kielce), Uros Vilovszki (MKB Veszprém).

Szövetségi kapitány: Szead Haszanefendics (1948.08.01.)

Út a döntőig: Oroszország 35-29, 31-35, Bosznia és Hercegovina 28-31, 28-23, Svájc 32-32, 35-27, Olaszország 48-24, 34-31, Feröer-szigetek 41-20, 39-20. A csapat az oroszok mögött csoportmásodik lett.

Szlovénia

Szlovénoknak a nyolcadik Eb-jük lesz ez, 2004-ben a hazai rendezésűn a másodikak lettek.

A szlovénok 16 fős kerete

Kapusok: Gorazd Skof (RK Zagreb), Aljosa Rezar (Celje Pivovarna Lasko).

Balszélsők: Luka Zvizej (Pick-Szeged), Jure Dobelsek (Cimos Koper).

Jobbszélsők: Vid Kavticnik (Montpellier), Matjaz Brumen (Cimos Koper), Dragan Gajic (RK Zagreb);

Beállósok: Zoran Lubej (Zagreb), Miha Zvizej (Gorenje).

Balátlövők: Ales Pajovic, Miladin Kozlina (midnkettő Celje Pivovarna Lasko).

Irányító: Uros Zorman (Celje Pivovarna Lasko), David Spiler (Cimos Koper), Sebastian Skube (Trimo Trebnje).

jobátlövő: Renato Vugrinec (Celje Pivovarna Lasko), Jure Natek (Gorenje).

Szövetségi kapitány: Zvonimir Serdarusic (1950.09.02).

Út a döntőig: Németország 26-27, 30-38, Fehéroroszország 38-26, 36-32, Izrael 40-27, 36-28, Bulgária 40-23, 47-20. A németek mögött a második helyen jutottak tovább.

Ukrajna

Az ukránok ötödször szerepelnek a legjobbak között, 2002-ben elért 11. helyük az eddigi legjobbb.

Az ukránok bő kerete:

Kapusok: Szerhij Bilik (Aon Fivers), Jevgenyij Budko (Chevoszkij Medvegyik), Gennadij Komok (ZTR), Borisz Krjucskov (Portovik), Vagyim Brazsnik (Bidivelnyik)

Balátlövők: Artyom Zvjezdov (ZTR), Szerhij Burka (ZTR), Konsztantyin Kirilenko (Breszt Meskov), Olekszandr Petrov (Bidivelnyik), Szerhij Ljubcsenko (ZTR), Vjacseszlav Lohman (Motor ZNTU), Vlagyiszlav Osztrojusko (ZTR).

Irányítók: Jurij Petrenko (Paris Handball), Olekszandr Pjedan (ZTR).

Jobbátlövők: Szerhij Szulima (Aviator), Szerhij Onyifrijenko (Dinamo Minszk), Szerhij Selmenko (Csehovszkij Medvegyi).

Balszélsők: Vitalij Nat (Vive Targi Kielce), Mihajlo Krivcsikov (ZTR), Jevgenyij Konsztantyinov (ZTR).

Jobbszélsők: Olekszij Gancsev (ZTR), Mikola Stecjura (ZTR).

Beállósok: Volodimir Kiszil (ZTR), Olekszandr Sevelev (Portovik), Artyom Visnyievszkij (Neva Szentpétervár), Dmitro Doroscsuk (Portovik), Andrij Nataljuk (ZTR), Jevgenyij Gurkovszkij (Bacau).

Szövetségi kapitány: Leonyid Zaharov (1942.04.02.)

Út a döntőig: Spanyolország 25-23, 21-30, Hollandia 19-24, 25-18, Litvánia 24-23, 25-30, Ciprus 38-23, 28-21. Az ukránok megverték a spanyolokat, de háromszor kikaptak, így is csoportmásodikak lettek.