Verhetetlenek a franciák, minden az övék
További Kézilabda cikkek
- „Felszálltunk a vonatra, és jó lenne a bécsi végállomásig fent is maradni rajta”
- Csodameccs Debrecenben: a magyarok rászámoltak a svédekre az Eb-csoport rangadóján
- Egy fogorvos babrálhat ki az Eb-csoport rangadójára készülő női kéziválogatottunkkal
- Fontos bejelentést tett a kéziszövetség a magyar–svéd Eb-mérkőzésről
- Magabiztos győzelemmel kezdték az Európa-bajnokságot társrendező női kéziseink
A férfi kézilabda Európa-bajnokság bronzmeccsén nyoma sem volt, hogy szombaton két vesztes csapat küzdött egymással. Lengyelország és Izland nagyon motivált volt, mindketten akarták a bronzérmet. A lengyelek a 2007-es vb-ezüst után szerettek volna egy újabb érmet, míg Izland a 2008-as olimpiai ezüst után akarta a dobogót.
Igaz a lengyelek motiváltsága sokáig nem derült ki, mert az első félidőben még nyolcgólos volt a hátrányuk, utána azonban feltámadtak, mert a védőfaluk összeállt, és a torna legjobb kapusa, Szmal ziccereket fogott egymás után. A 42. percre 20-18 volt az állás.
Izland végül három góllal nyert (29-26), a győzelmük igazán nem volt veszélyben, bár a lengyelek mindent megtettek, de egy gólra nem sikerült megközelíteni riválisukat.
Az esti döntőben a tavalyi világbajnokság szereposztása ismétlődött meg, egy éve a horvátok hazai pályán veszítettek az olimpiai bajnok franciák ellen, most fűtötte őket a visszavágás. Jól is kezdtek, 6-4-re vezettek, utána 9-7-re is, a franciák feszültebbek voltak az átlagosnál, egyszer nem vették észre labdaszerzésüknél, hogy Alilovic kapus még nem tudott visszaérni, inkább passzoltak, minthogy az üres kapuba lőjenek.
Úgy tűnt, a félidőt 12-9-es vezetésük után a horvátok előnnyel zárják, de kétszer támadóhibát ítéltek a játékvezetők, a franciák rohantak, és Karabatic valamint Narcisse be is fejezte az akciót. 12-12 lett így a szünetre.
A második félidő elejét szokásuknak megfelelően megnyomták, Karabatic és Narcisse lőtte a gólokat, illetve egy furcsa ítélet után Abalo emberhátrányból, és máris 16-13 lett az állás. A következő gólt is a 140 centis súlypontemelkedéssel rendelkező Abalo lőtte. Ezt a gyilkos tempót a horvátok nem tudták felvenni öt percen át, csak Balic tudott gólt lőni.
17-13 után a horvátok egyre zárkóztak fel, Balic minimalizálta a különbséget.(18-17) Mataiját kiállították piros lappal, akinek köze sem volt Karabatic megütéséhez, az emberelőnyből három francia gól jött, ami lényegében el is döntötte a meccset.
22-18 után már nem volt esély, és tökéletesen igaza lett azoknak az újságíróknak, akik azt mondták: 25 góllal fogja megnyerni a francia válogatott következő aranyérmét, így pillanatnyilag mindhárom nagy torna címét ők őrzik.(25-21)
A franciák formaidőzítése megint a legjobban sikerült, mert az első meccsen, ellenünk még a döntetlent sem érdemelték meg, a cseheknek pedig csak 21 gólt lőttek, de eggyel kevesebbet kaptak. Utána fokozatosan jöttek fel, és az utolsó három meccsen forgatókönyv szerint játszottak, mindig a második félidő elején diktáltak nagy iramot, akkor szereztek döntő, a meccs végéig kitartó elõnyt.
Jegyzőkönyv:
döntő: Franciaország-Horvátország 25-21 (12-12)
a 3. helyért: Izland-Lengyelország 29-26 (18-10)
Az Eb végeredménye:
1. Franciaország
2. Horvátország
3. Izland
4. Lengyelország
5. Dánia
6. Spanyolország
7. Norvégia
8. Csehország
9. Ausztria
10. Németország
11. Szlovénia
12. Oroszország
13. Szerbia
14. MAGYARORSZÁG
15. Svédország
16. Ukrajna
A TORNA ALL STAR-VÁLOGATOTTJA:
Slawomir SZMAL (Lengyelország) – Luc ABALO (Franciaország), Olafur STEFÁNSON (Izland), Igor VORI (Horvátország), Nicola KARABATIC (Franciaország), Filip JÍCHA (Csehország), Manuel STRLEK (Horvátország)
GÓLKIRÁLY: Filip Jícha (Csehország) – 53 gól
A LEGJOBB VÉDŐ: Igor Vori (Horvátország)
A LEGJOBB JÁTÉKOS (MVP): Filip Jícha (Csehország)