A visszatérő Pálinger hozta a győzelmet

2010.04.01. 21:24
27-26-ra nyert idegenben a magyar női kézilabda-válogatott, és ezzel csoportjában átvette a vezetést. Tóth 9 gólt lőtt, de Pálinger klasszisa kellett a győzelemhez.

A női kézilabda Európa-bajnoki selejtezők 2. csoportjában a magyar válogatott legnagyobb ellenfelénél, Svédországban játszott, és ennél rosszabbul nem is kezdhetett volna.

A hazaiak 5-1-re elléptek, Torstenson mindjárt három gólt lőtt az első percekben. A mieink magukhoz tértek, kilencnél egyenlítettek, mert Pálinger elkezdett védeni, Szabó Valéria is pontos volt. Az egyenlítés azonban csak harmadik nekifutásra jött össze, Vérten Orsolya lövésével.

A félidő hajrájában is a két játékos volt elemében, és három góllal (12-15) megugrott a magyar csapat.

A lendület a második félidő elejéig tartott, és a 38. percre már hat gól lett a különbség.(15-21)

A vb-t kihagyó Pálinger folytatta bravúrsorozatát – ziccereket, heteseket hárított -, viszont támadásban már nem koncentráltak kellően a mieink. Az 55. percben egy gólra olvadt az előny, de ez az utolsó percig ki is tartott.

A már említetteken kívül Tóth Tímea kilenc gólját kell még megemlíteni.

Eredmények:

Svédország-Magyarország 26-27 (12-15)
Magyar gólszerzők: Tóth T. 9, Vérten 6, Szabó V. 5, Tomori 2, Kovacsicz 2, Szucsánszki 2, Bulath 1.
A csoport állása: 1. Magyarország 6 pont, 2. Svédország 4, 3. Csehország 2, 4. Azerbajdzsán 0
Az első két helyezett jut ki a decemberi dán-norvég közös rendezésű Eb-re.