Könnyű csoportban a kézi-Eb-selejtezőn

2010.04.12. 13:36
A férfi kézilabda-válogatott kedvező csoportba került a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőjében, kötelező kijutnia a tornára, amelyen olimpiai kvalifikációt szerezhet. Macedónia, Bosznia-Hercegovina és egy selejtezős csapat lesz az ellenfél.

A magyar válogatott könnyű csoportba került az Eb-selejtezőn, a szerbiai Európa-bajnokságra Macedónián, Bosznia-Hercegovinán és egy selejtezőből felkerülő csapaton át juthat ki.

A 2012-es férfi kézilabda Eb selejtezőinek csoportbeosztása

1. csoport: MAGYARORSZÁG, Macedónia, Bosznia-Hercegovina és az Észtország/Ciprus/Bulgária/Nagy-Britannia előselejtezős csoport győztese
2. csoport: Horvátország, Spanyolország, Litvánia, Románia
3. csoport: Lengyelország, Szlovénia, Portugália, Ukrajna
4. csoport: Svédország, Szlovákia, Montenegró és az Izrael/Belgium/Törökország/Luxemburg előselejtezős csoport győztese
5. csoport: Németország, Izland, Ausztria és a Lettország/Olaszország/Finnország/Grúzia előselejtezős csoport győztese
6. csoport: Norvégia, Csehország, Görögország, Hollandia
7. csoport: Dánia, Oroszország, Svájc, Fehéroroszország

A hét csoport első két helyezettje megy a tornára, amelyen automatikus résztvevő a rendező Szerbia és a címvédő Franciaország. A kvalifikációs sorozat 2010 októberében kezdődik, 2011 nyarán zárul, a 16 résztvevő csapat 4 helyszínen, Belgrádban, Nisben, Versecben és Újvidéken játssza a meccseit. Az Eb a londoni olimpia kvalifikációs tornája is egyben, fontos, hogy ott legyen a csapat, és jól szerepeljen.

A magyar válogatottat az első kalapból sorsolták ki, először a Kiril Lazarov vezette Macedónia, majd a 2009-es vb-selejtezőben botrányos körülmények között legyőzött Bosznia került a csoportba. Az utolsó csapat Észtország, Ciprus, Bulgária és Anglia közül kerül ki, a szövetség szakmai vezetője, Hajdu János szerint erre az észteknek van a legnagyobb esélyük.

"Úgy gondolom, hogy az egyik legkedvezőbb csoportba kerültünk. Van a mienkénél lényegesen nehezebb négyes. Mese nincs, tovább kell jutnunk. Az előselejtezős csoportból szerintem az észtek lesznek a befutók” – mondta Hajdu János az MTI-nek.