Kikapott Lipcsében a Debrecen női kézicsapata

2010.10.13. 21:05

Kikapott a Debrecen Lipcsében a női kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában, így a hajdúsági csapat jelenleg ötven százalékos mutatóval áll.

A csoport két, első fordulóban győztes csapata közül a németek gyorsan jelezték, hogy nem sok esélye a riválisnak. 5-1 lett az állás, majd a 15. percben, 9-4-nél Köstner Vilmos vezetőedző időt kért. A bátortalan játék még egy ideig tovább tartott, volt 12-5 is, ám a szünetig sikerült csökkenteni a különbséget.

A második félidőben már elszántabban játszott a DVSC, és a 40. perc táján megkezdte a felzárkózást. A gyorsabb és pontosabb játék révén Csáki egyre többször került helyzetbe, és nem hibázott. Emberelőnyben 24-23-ra jött fel a magyar bajnoki ezüstérmes. Az egyenlítés is elérhető közelségbe került, ám kritikus helyzetben jobb volt a nemzetközi kupákban rutinosabb Leipzig.

A hajrá a hazaiaké volt, így az általuk remélténél nehezebben otthon tartották a két pontot.

A hajdúságiak a következő fordulóban, október 24-én fogadják a spanyol Itxako Navarrát.

B csoport, 2. forduló:
HC Leipzig (német) - DVSC-Korvex 31-25 (16-11)

A további program:
Hypo NÖ (osztrák)-Itxako Navarra (spanyol) szombat 20:15 ó
Az állás: 1. Leipzig 4 pont/2 mérkőzés, 2. DVSC 2/2, 3. Itxako 0/1 (23-24), 4. Hypo 0/1 (21-22)