Nehezen nyerte hazai BL-meccsét a Győr

2010.10.17. 17:32
A sok hibával játszó női kézicsapat 27-25-re verte a horvát Koprivnicát, Pálinger kapus volt a legjobb. A Győr két meccs után 50 százalékos.

A sok hibával játszó Győr 27-25-re nyert a vendég horvát Koprivnica ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában. Mindkét csapat vereséggel kezdte a sorozatot, így nagyon fontos volt a Győrnek a győzelem.

A magyar bajnok 2-0-ra és 5-2-re is vezetett, majd Görbicz két büntetőt is rontott, de így is állandósult a különbség. A 16. percben, 10-7-nél időt kértek a horvátok. Felpörögtek, emberelőnyük alatt, a 22. percben 13-12-re feljöttek. A győri időkérés nem hatott, egyenlített a Koprivnica (14-14). A szünet előtti hajrában kettős létszámfölényben volt a Győr, félidőre három góllal elhúzott.

A második félidő kapusbravúrokkal indult, a kiváló szériát Pálinger hosszabb időre tudta kitolni, az ETO elhúzott 22-16-ra. Kovacsics kiállításával megtört a lendület, Pusic vállára vette a Podravkát, és megint szoros lett az állás (47. p., 23-22). Pusic kezében volt az egyenlítés is, de a felső lécre bombázta a büntetőt.

Levegőben lógott a meglepetés, a horvát pontszerzés. Az 57. percben, 26-25-nél időt kértek a vendégek, de hétméteresből gólt kaptak. Az utolsó percben Pálinger védett, és ezzel eldőlt a sok hibát hozó meccs.

Az ETO október 23-án az eddig százszázalékos szlovén Krim Ljubljana otthonában játszik.

Eredmény

D csoport, 2. forduló:
Győri Audi ETO KC-Podravka Koprivnica (horvát) 27-25 (18-15)

Krim Ljubljana (szlovén)-Zvezda Zvenyigorod (orosz) 37-32
Az állás: 1. Ljubljana 4 pont, 2. Győr 2 (55-56), 3. Zvenyigorod 2 (63-65), 4. Koprivnica 0

A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.