Nehéz meccsek előtt a női kézi BL-csapatok

2010.10.21. 10:15

Nehéz meccs vár a női kézilabda Bajnokok Ligájában érdekelt két magyar csapatra, a Győrre és a Debrecenre a hétvégén, ugyanakkor a két EHF Kupa-résztvevő, a Vác és a Békéscsaba nyugodtan készülhet a szombati visszavágójára.

A Győr és a Debrecen is egy-egy hazai győzelemmel és idegenbeli vereséggel a háta mögött várja a 3. fordulót. Az ETO most az eddig százszázalékos szlovén Krim Ljubljana otthonában lép fel, és ha olyan sok hibával játszik, mint legutóbb a horvát Koprivnica ellen, nincs sok remény a pontszerzésre.

A DVSC azzal a spanyol Navarrával találkozik, amellyel harcban lehet a továbbjutásért. Az eddigi meccsek alapján a lipcseiek "felfelé", az osztrák Hypo NÖ pedig "lefelé" lóg ki a kvartettből. Így aztán most a hajdúságiaknak vízválasztó lehet a hétvége: vagy esély mutatkozik számukra a nyolc közé jutásra, vagy pedig a KEK-nyolcaddöntőt érő harmadik helyért kell küzdeniük. Az EHF Kupában a Békéscsaba és a Vác gyakorlatilag a 32 között érezheti magát, előbbi kilenc-, utóbbi nyolcgólos előnnyel várja a visszavágót.

A magyarok hétvégi programja:

Női BL, 3. forduló:

-------------------

D csoport:

Krim Ljubljana (szlovén) - Győri Audi ETO KC, szombat 18:30 ó

Zvezda Zvenyigorod (orosz)-Podravka Koprivnica (horvát), vasárnap 14 ó

Az állás: 1. Ljubljana 4 pont, 2. Győr 2 (55-56), 3. Zvenyigorod 2 (63-65), 4. Koprivnica 0

B csoport:

DVSC-Korvex - Itxako Navarra (spanyol), vasárnap 15 ó

HC Leipzig (német) - Hypo NÖ (osztrák), szombat 15 ó

Az állás: 1. Leipzig 4 pont, 2. Navarra 2 (53-43), 3. DVSC 2 (47-52), 4. Hypo NÖ 0

A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe, míg a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.

női EHF Kupa:

-------------

a 32 közé jutásért, visszavágók:

Olimpija Ljubljana (szlovén) - Budapest Bank-Békéscsaba, szombat 17 ó (az első mérkőzésen: 23-32)

Syma-Vác - Gdynia (lengyel), szombat 18 ó (40-32)