9 góllal nyertük a legfontosabb Eb-meccset

2010.12.07. 20:24
A középdöntőbe jutás szempontjából fontos mérkőzésen a női kézilabda-válogatott 28-19-re legyőzte Szlovéniát a dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokság nyitónapján.

Kitűnően kezdte az Európa-bajnokságot a válogatott, Lillehammerben kilenc góllal verte azt a Szlovániát, mely még sosem győzte le Magyarországot. Már az első Eb-meccs fontos volt, a négy csapatból három megy tovább, a franciáktól, és a címvédő, olimpiai bajnok norvégoktól nehezebb lesz pontot szerezni.

Kimaradt helyzetekkel indult a meccs, az első gólt a sérült Görbiczet pótló Szucsánszki lőtte büntetőből. Az 5. percben már 2-0, nőtt az előny, az első négy magyar gólból Szucsánszki hármat lőtt. Pálingernek három nagy védése volt a 7. percig, mikor a szlovénok először betaláltak. Egyre nőtt a magyar előny, a 14. percben már 8-3 volt az állás.

Pálinger és a védekezés szinte hibátlan volt (15. perc 8-3, 18. perc 9-5), a kapus hetest is fogott. A 22. percben a sokadik eladott labda és bekapott gól után, 11-5-nél időt kértek, kapust cseréltek a szlovénok, kezdett elmenni nekik a meccs. Bulathtal Zec sem tudott mit kezdeni, az átlövő sorra dobta a gólokat, a magyar csapat ekkor 68%-kal lőtt. Emberelőnyben kicsit gyengébben ment, Mátéfi Eszter is időt kért. A szünet előtt a szlovénok kettős emberelőnyben sem zárkóztak fel (16-10). Jól védekeztünk, jól támadtunk, végig magabiztosan uraltuk a 30 percet.

A második félidő két magyar góllal kezdődött, a 33. percben Tomori is meglőtte első gólját, erre a beállós Oven hárommal válaszolt. A szlovénok agresszívebben védekeztek, mint korábban, hat percig nem kaptak gólt, megkezdték a felzárkózást (19-15). Bulath, Vérten, és Pálinger átlendítette a válogatottat a gyengébb perceken, és visszaállt a korábbi előny (22-16).

Magyarország-Szlovénia 28-19 (16-10)

1. forduló, D csoport (Lillehammer):
gól: Bulath 6/1, Vérten 5, Szucsánszki 4/2, Szamoránsky 4, Kovacsicz 3, Tomori 3, Sopronyi 1, Bódi 1, Szabó 1, illetve Oven 6, Zrnec 5/3, Mavsar 3/1, Jericek 2, Irman 2, Mitrusevska 1

A szlovénok próbálták gyorsítani a játékot, de változatlanul sok hibával játszottak, a győri légiós Gros valamennyi lövését hárította klubtársa, a kitűnően, 48 százalékos hatékonysággal hárító Pálinger. Az 55. percben, 24-18-nál időt kért Szlovénia, de a végén kiütéses vereséget szenvedett.

Az első félidőben remekül játszott Mátéfi Eszter csapata, a szlovénok szinte csak emberelőnyös gólokkal tudták a lépést tartani; a második elején a feljöttek, ám az újra erőre kapó magyar csapat már nem engedte ki a győzelmet.

Mátéfi Eszter: "Jól védekeztünk, a 19 kapott gól önmagáért beszél, elégedett vagyok, Pálinger nagyokat védett. Támadásban sok volt a rossz döntés, néha bosszankodtam, nem volt jó a helyzetkihasználásunk, de döntő pillanatokban mindig betaláltunk. Még szokjuk a helyszínt és a hangulatot, de első meccsnek ez jó volt. A kötelező győzelmek a legnehezebbek, de ezzel szinte megvan a továbbjutás. A franciák esélyesebbek a szerdai meccsen, keményen védekeznek, erősek, gyorsak, de nem adjuk fel, mindent egy lapra teszünk fel."

A magyarok szerdán 18.15-kor a vb-ezüstérmes franciákkal találkoznak. A mostani kilencgólos győzelem - ha nem borul a papírforma - középdöntőt ér a válogatottnak.

A csoport másik meccsén a címvédő és olimpiai bajnok norvégok 11 góllal verték Franciaországot.