Görbicz: 12 gól, BL-elődöntős a Győr

2011.03.06. 16:05
A továbbra is százszázalékos Győr 29-24-re nyert a német HC Leipzig pályáján.

A Győr egy lipcsei pontszerzéssel már bebiztosíthatta helyét a legjobb négy között, az ETO ennek megfelelően kezdett, és az első félidő nagy részében kézben tartotta az irányítást, a hazaiak nem tudtak lépést tartani az egyértelműen erősebb vendégcsapattal.

A 20. percben már 12-6 volt a magyarok javára, a németek a szünet előtt kicsit csökkentették a különbséget, de a hajrá megint a győrieké volt, 16-10-re vezettek a szünetben.

A második félidő elején felváltva estek a gólok, majd a Leipzig elkapta a fonalat, Konkoly Csaba vezetőedző a 42. percben, 20-17-nél ingerülten időt kért, és ledorongolta a csapatot. Ez használt, az utolsó tíz percre ismét megnyugtató lett az előny, Görbicz világklasszis játékával és 12 góljával továbbra is pontveszteség nélkül áll az ETO.

A Győrnek már csak az a tét, hogy első legyen a csoportban, és akkor az elődöntő visszavágóját játszhatja otthon. A magyar bajnok a középdöntő utolsó két fordulójában hazai meccset játszik: március 13-án az orosz Dinamo Volgográdot, március 20-án pedig legnagyobb riválisát, a norvég Larvikot fogadja.

Eredmények

Női BL, középdöntő, 4. forduló, II. csoport:
HC Leipzig (német)-Győri Audi ETO KC 24-29 (10-16)
Szombaton játszották:
Dinamo Volgográd (orosz)-Larvik (norvég) 23-32 (11-16)
Az állás: 1. Győr 8 pont, 2. Larvik 6, 3. Volgográd 2, 4. HC Leipzig 0

I. csoport: Krim Ljubljana (szlovén)- Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 36-40 (19-23) Oltchim Valcea (román)- Itxako Navarra (spanyol) 22-25 (12-11) Az állás: 1. Navarra 6 pont, 2. Podgorica 4 (118-117), 3. Valcea 4 (99-98), 4. Ljubljana 2 A csoportokból első két helyezett jut az elődöntőbe.