Nem volt esélye a Veszprémnek

2011.03.06. 19:25
30-24-re kikapott Montpellierben, így csoportmásodik lett az MKB a kézilabda Bajnokok Ligájában.

A csoportelsőség volt a tétje a Montpellier-Veszprém rangadónak a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, az MKB az eddigi kilenc fordulóban csak egyszer bukott, Hamburgban, a Montpellier kétszer, ebből az egyik az október 9-i, veszprémi meccs volt, ott a Mocsai-csapat 27-26-ra nyert.

A csoportelsőségért - és a vele járó kedvezményekért - a Veszprémnek pontot kellett volna szerezni a Montpellier zsúfolásig megtelt, 9000 férőhelyes csarnokában.

A hazaiak fergetegesen kezdtek, első támadásukat 100 másodpercig vezethették (a szlovák bírók engedték), a világ legjobbja, Karabatic lőtte az elsőt, majd elléptek 3-0-ra.

Stochl mindent védett, a magyar bajnok a 7. percben (Vujin lerohanásból) dobott gólt először, majd 6-2 után sorozatban három Veszprém-gól következett. Egyre keményebb lett a meccs (16. perc, 13-11), az agresszíven védekező MKB a 22. percben 9-9-re egyenlített. Emberelőnyben megint a hazaiak akarata érvényesült, Fazekas remekül védett, de a franciák Vujint lőni sem hagyták. Mocsai Lajos időt kért, de félidőben 13-11-re vezettek a franciák.

A 2. félidő elején pár perc alatt eldőlt a meccs. A Montpellier parádésan játszott, nagyon megnőtt a különbség, a 36. percben 19-13 volt a táblán. A Veszprémnek ebben a szakaszban szinte semmi sem sikerült, az átlövések nem jöttek be, gyenge volt a védekezés, a franciák indításból sorra lőtték a gólokat. A BL-góllövőlistát vezető Vujint egy gólon tartották, szinte minden kísérletét fogta a korábban Magyarországon is védő Stochl.

A Fazekast váltó Perics belejött, egyre több lövést fogott, de a meccs elment, állandósult a nehezen behozható különbség, az 50. percben Karabatic góljával lett 27-20. A Montpellier végül 30-24-re nyert, a magyar bajnoktól a kapusokon kívül csak Császár és 7 gólos Sulic dicsérhető.

Mocsai Lajos együttese a hétfői sorsoláson egy csoportharmadikat (a Szegedet, a Barcelonát vagy a Zagrebet) kap, és a visszavágót majd otthon játssza. A nyolcaddöntőket március 23. és 27., a visszavágókat pedig március 30. és április 3. között rendezik.

Eredmények

Férfi BL, 10. (utolsó) forduló, B csoport:
Montpellier (francia) - MKB Veszprém 30-24 (13-11)
A csoport többi mérkőzésén:
Tatran Presov (szlovák) - Sävehof (svéd) 31-31 (15-15)
Hamburg (német)-Kolding (dán) 32-24 (18-12)