Simán vertük a macedónokat

2011.03.09. 20:41
A magyar férfi kézilabda-válogatott rendkívül könnyedén, 29-22-re győzött a macedón csapat vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Mocsai Lajos együttese ezzel magabiztosan vezeti a csoportot - és közel került a továbbjutáshoz -, amelyben még a bosnyákok és az észtek szerepelnek.

A két csapat vasárnap Veszprémben találkozik egymással ismét, újabb győzelmük esetén a magyarok már biztosan csoportelsők, azaz kijutnak a jövő évi szerbiai kontinensviadalra.

A magyar csapat az első félidőben gyakorlatilag a játék minden elemében felülmúlta a házigazda macedónokat, ráadásul a kapuban Mikler Roland is fantasztikus napot fogott ki. A 28. percben már tíz gól volt Mocsai Lajos együttesének előnye. A játék képe a folytatásban sem változott, a magyar válogatott biztosan tartotta a különbséget, és nyerte meg az összecsapást.

3. forduló, Macedónia-Magyarország 22-29 (6-16)

A magyar gólszerzők: Iváncsik T. 5, Iváncsik G., Ilyés, Törő 3-3, Harsányi 3/3, Császár, Zubai, Ancsin, Lékai, Gulyás, 2-2, Schuch, Putics 1-1

A csoport másik mérkőzésén: Észtország - Bosznia-Hercegovina 35-30 (16-13)

A csoport állása három forduló után: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont, 2. Macedónia 3, 3. Észtország 2, 4. Bosznia-Hercegovina 1