A Veszprém héttel kapott ki Barcelonában

2011.03.27. 19:46
Az első félidőt még hozta Mocsai Lajos csapata, a végén tizenhárom percig nem bírtunk gólt dobni, a cserekapus Sjörstrand mindent védett. Nem sok esély maradt a BL-nyolcaddöntő veszprémi visszavágójára.

Hétgólos hátrányba került az MKB Veszprém Barcelonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcának első mérkőzésén.

Az első félidő elején a hazaiak, aztán a vendégek vezettek egy-két góllal, de a szünet előtt újból a katalánoknál volt a minimális előny. A második félidőben egyértelmű fölényben játszott a Barcelona, a veszprémi Perics hiába védett remekül, a Barcába csereként beálló Sjörstrand kapusnak képtelenség volt gólt dobni, a második félidőben tizenhárom percig nem is sikerült.

A Veszprém az utolsó, 21. gólját a befejező másodpercekben szerezte, a vége 28-21 lett.

A magyar csapat egyébként még sosem verte idegenben a Barcelonát, legközelebb négy gólra tudtak kerülni Nagy László csapatához.

A visszavágót jövő szombaton rendezik a Veszprém Arénában. A jegyek már hetekkel korábban elkeltek.

Férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Barcelona - MKB Veszprém 28-21 (14-13)

gól: Tomas 7, Garcia 5, Romero 4, Nagy 3, Igropulo 2, Nöddesbo, Sarmiento, Rocas, Ugalde, Entrerrios, Sorhaindo, Rutenka 1-1, illetve Sulic 5, Császár, Iváncsik G. 4-4, Perez, Vujin 3-3, Terzic 2