A címvédés küszöbén a Győr

2011.05.12. 09:58

Amennyiben a Győr megőrzi idénybeli százszázalékos mérlegét, akkor szombaton Debrecenben ünnepelheti sorozatban negyedik, összesítésben pedig nyolcadik bajnoki címét. A két együttes múlt szombati, győri csatájában a vendég DVSC a 20. percig jól tartotta magát, ám a folytatásban a hazaiak akarata érvényesült, a vége pedig 34-26 lett. A debrecenieknél a kapus Triffa Ágnes hőemelkedéssel bajlódik, a többiek egészségesek, és - ahogy a helyi klub honlapja fogalmaz - elszántan készülnek. Ha nyernek, következik a harmadik, mindent eldöntő mérkőzés Győrött május 21-én.

Az ETO a tavalyi fináléban a második találkozón 26-25-re nyert a hajdúsági városban, ugyanakkor a 2010/11-es szezon alapszakaszában simán, 35-22-vel hozta el a két pontot. A Győr 1957-ben, 1959-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben és 2010-ben, míg a Debrecen 1955-ben és 1987-ben volt bajnok.