Nem jutott a kézi BL-be a DVSC

2011.09.18. 17:16

A KEK-ben folytatja szereplését a DVSC-Fórum női kézilabdacsapata, mivel a Bajnokok Ligája-selejtező lengyelországi tornájának vasárnapi döntőjében négygólos vereséget szenvedett a német Buxtehudétől.

A debreceni csapat honlapjának beszámolója szerint a DVSC a mérkőzés elején 3-0-ra, majd 4-1-re vezetett, de aztán a német csapat a szünetig háromgólos előnyre tett szert. A második félidőben a magyar együttes fordított (22-20), a hajrában viszont megint az ellenfél játszott eredményesebben.

A négyes első helyezettje, a Buxtehude jutott fel a BL főtáblájára, melyen egy csoportban szerepel majd a román Oltchim Valceával, a spanyol Itxako Navarrával és az orosz Dinamo Volgográddal. A debreceni csapat csoportmásodikként a KEK harmadik fordulójába, vagyis a legjobb 24 közé került.

Női BL, 2. selejtezőkör, 3. csoport, döntő: Buxtehude (német)- DVSC-Fórum 30-26 (16-13)