Perez mentette meg a Veszprémet

2011.10.22. 18:31 Módosítva: 2011.10.22. 19:03
A 40 éves, hét gólig jutó Perez Carlos vezérletével győzött az utolsó pillanatokig izgalmas mérkőzésen az MKB Veszprém a vendég orosz Csehovszki Medvegyi ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának 4. fordulójában. Mocsai Lajos csapata a két ponttal komoly lépést tett a továbbjutás felé.

Két elrontott akció után Terzic szerzett vezetést a hazaiaknak, ám a Csehov eleinte tartotta a lépést, majd 3-3 után a remek napot kifogó Selmenko góljával átvette a vezetést. Szokatlan módon ekkor kértek időt a vendégek, majd tovább nőtt az előnyük, és negyedóra után már 6-3 volt az állás a javukra. A közel 5000 fős közönség füttyel fejezte ki elégedetlenségét.

Nem ment a Veszprémnek – csak a kapus Alilovic volt dicsérhető -, a Rasztvorcev kiállítása után megítélt büntetőt Vujin rontotta el. 3-7 után Terzic 11 perces hazai gólcsendet tört meg, de két gólnál közelebb nem tudtak jutni a veszprémiek. A 22. percben, 5-9-nél Mocsai Lajos időt kért, és a halványan teljesítő Vujin helyett az elnyűhetetlen Perezt küldte pályára, aki hatalmas góllal mutatkozott be.

Sok volt a durva szabálytalanság, a kiállításokból viszont jobban jött ki a Veszprém, amely megkezdte a felzárkózást. A szünet előtt Sztarih egyből piros lapot kapott Sulic megütéséért. Az emberelőnyben Vilovski egyenlített (9-9), és továbbra is jól tartotta magát a veszprémi védelem. Végül Császár értékesített hétméteresével zárult a félidő 10-10-zel.

Újra az irányító volt eredményes a fordulás után, ám két csehovi gól volt erre a válasz, Siskarjov duplázott, majd Laluskát küldték ki a cseh bírók. A veszprémi védelem jól zárt, ám amikor a támadásban rontottak, a visszarendeződések nem voltak sikeresek, és a csehovi kontrák fejeződtek be gólokkal. További gondot okozott, hogy Császár is kihagyott egy büntetőt.

Közel negyedórával a vége előtt 18-15-re meglépett a Medvegyi, a 40 éves Perez vezérletével sikerült tartani a lépést, de ez még mindig kevés volt, mert a többiek nem nőttek fel hozzá, és minden neki sem sikerülhetett. Az utolsó tíz perc 17-19-ről indult, 19-20-nál Laluskát megint kiállították – harmadszor, azaz piros lappal -, emberhátrányban kellett erőn felül teljesíteni. Jól pörgött az MKB, Császár egyenlített 5 perccel a vége előtt.

Izgalmas volt a hajrá, hiszen mindkét csapatnak fontos lett volna a győzelem. 21-21-nél a Csehov kért időt. Ám Iváncsik Gergő újabb góljával már a hazaiak vezettek, ekkor fülsüketítő volt a hangzavar, és még Perez is betalált. Az utolsó előtti percben, 23-22-nél Mocsai hívta magához csapatát, és kérte, bírják ki maximális összpontosítással a hátralévő időt. Perez azonban nem óvatoskodott, hanem eldöntötte a fontos két pont sorsát.

"Érződött, hogy mindkét csapat nagyon felkészült a mérkőzésre, mert a végelszámolásnál sokat jelenthet ez a két pont - értékelt Mocsai Lajos. - A Csehov kitűnő csapat, remekül védekezik, és mivel kevés gólt kap, nehéz ellene nyerni. Hogy most mivel nyertünk mégis? Mi is jól védekeztünk, jó volt a kapusteljesítmény és a hajrát jobban bírtuk erővel. Perez már nem fiatal, figyelni kell rá, hogy mikor áll be, mennyi időt tölt a pályán, ám a tudása, rutinja és a szíve, ami hajtja előre, pótolhatatlan. Bízom benne, hogy a folytatásra is erőt ad ez a siker."

Legközelebb november 16-án lép pályára a Veszprém, a német Füchse Berlin otthonában.

Eredmények

B csoport, 4. forduló:
MKB Veszprém-Csehovszki Medvegyi (orosz) 24-22 (10-10)
gól: Perez 7, Császár 4/2, Iváncsik G. 3, Terzic 3, Vilovski 3, Laluska 1, Gulyás 1, Vujin 1, Sulic 1, illetve Selmenko 6, Harbok 5, Csipurin 4, Siskarjov 3, Dibirov 2/1, Aszlanjan 1, Koksarov 1
Vasárnap:
Kielce (lengyel) - Bjerringbro-Silkeborg (dán) 15 ó
Füchse Berlin (német)-Atlético Madrid (spanyol) 15:30 ó
Az állás: 1. MKB Veszprém 6 pont/4 mérkőzés, 2. Atlético Madrid 5/3 (97-85), 3. Füchse Berlin 5/3 (91-83), 4. Csehovszki Medvegyi 2/4 (113-116), 5. Kielce 2/3 (83-89), 6. Bjerringbro-Silkeborg 0/3

D csoport:
Ademar Leon (spanyol)-THW Kiel (német) szombat 17 ó
Köbenhavn (dán)-Montpellier (francia), Bröndby vasárnap 16:50 ó
Partizan Beograd (szerb)-Pick Szeged, Versec vasárnap 19 ó
Az állás: 1. Montpellier 6 pont/3 mérkőzés, 2. Köbenhavn 4/2 (67-49), 3. Leon 4/3 (102-97), 4. THW Kiel 2/2, 5. Partizan Beograd 0/3 (80-100), 6. Pick Szeged 0 (81-109)
(A Kiel-Köbenhavn mérkőzést december 18-án pótolják.)

A csoportokból az első négy jut tovább a nyolcaddöntőbe.