Tomori 15 góljával vertük Romániát

2011.11.18. 21:32
A magyar női kézilabda-válogatott két góllal, 35-33-ra nyert a házigazda Románia ellen a szörényvári Kárpát Kupa pénteki, első fordulójában.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első félidőben rendre több, olykor négy góllal is vezettek. Görbicz Anitáék támadásban állták a versenyt a románokkal, védekezésben azonban nem, amit jól érzékeltetett, hogy harminc perc alatt húsz gólt kaptak.

A második félidőben fordult a kocka: a remekül irányító - a meccs hajrájában megsérült és vissza már nem térő -, összesen kilenc gólig jutott Görbicz, valamint az ellenállhatatlanul játszó, 15-ször eredményes Tomori Zsuzsanna révén előbb beérte a román együttest a védekezésben is alaposan feljavult magyar gárda (27-27), majd a vezetést is átvette (27-28), a végén pedig kétgólosra növelve előnyét megérdemelten győzött 35-33-ra.

Románia részt vesz a decemberi világbajnokságon, míg Magyarország nem jutott ki, ezért az olimpián sem lehet ott.