Idegenben verte a BL-döntőst a Győr

2012.02.04. 20:54
A Győr izgalmas hajrával 28-26-ra győzött az előző idényben döntős spanyol Itxako Navarra otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntős csoportjának nyitófordulójában.

Kemény védekezéssel nyitott mindkét csapat az előző idény BL-elődöntőjének visszavágóján, az első két győri gólra néggyel válaszolt az Itxako. Együtt haladtak a csapatok, ám így is sokat hibáztak a vendégek, végül aztán a szünetre visszavették az előnyt a győriek.

A folytatásban már jobban összpontosított Karl Erik Böhn csapata, és biztosan őrizte a 2-3 gólos vezetését. Két perccel a vége előtt 27-24-re vezetett az ETO, de 30 másodperc alatt két gólt kapott. A magyar bajnok utolsó támadásánál Hornyák büntetőt harcolt ki, amelyet 12 mp-vel a vége előtt Görbicz értékesített.

Ha a Győr jövő vasárnap legyőzi a vereséggel rajtoló dán Midtjyllandot, akkor a címvédő Larvikkal együtt kettészakíthatja a négyes csoportot, melyből az első kettő jut az elődöntőbe.

Eredmények

Női BL, középdöntő, I. csoport, 1. forduló:
Itxako Navarra (spanyol)-Győri Audi ETO KC 26-28 (13-14)
gól: Alonso 8/5, Barbosa 7, Pena 5, Fernandez 3, Aguilar 2, Barno 1, illetve Görbicz 10/3, Löke 4, Amorim 3, Hornyák 3, Lekic 3, Radicevic 3, Vérten 2