A Pick Szeged tízzel verte a Partizant

2012.02.18. 18:24

A már biztos búcsúzó Pick Szeged otthon verte 31-21-re a Partizan Beogradot a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A D csoport ötödik helyén záró szegediek az utolsó körben a spanyol Ademar León vendégei lesznek.

Az már korábban eldőlt, hogy egyik csapat sem juthat tovább a nyolcaddöntőbe, de így is sokan voltak a szegedi csarnokban. Buday lábsérülés miatt nem vállalta a játékot. Az első (vendég)gól után sokáig állt a játék az eredményjelző meghibásodása miatt. A két szerb légiós, Prodanovics és Beocanin, valamint a szlovák Sulc révén a 12. percben vezetett először a Szeged (5-4), amely kettős emberelőnyben, negyedóra elteltével 8-4-re meglépett. Azonos létszámban a szerbek rendezték soraikat, és felzárkóztak. Ancsin adott ezután lendületet a szegedieknek (13-10), és ez az előny – bár volt közben kiállítás is - kitartott a szünetig, hála Mikler kapusbravúrjainak.

A második félidőt remekül kezdte a Pick, Ancsin hatalmas góljaival hamarosan 18-12-re módosult az állás. A vendégeknek még akkor is csak fellángolásaik voltak, amikor a Ancsint ismételten kiküldték. Ahogy állandósult a biztos szegedi vezetés, igyekezett a szurkolóit is maximálisan kiszolgálni a csapat (44. perc: 22-16).

Már csak az volt a kérdés, lesz-e tíz a külöbség, ez az 52. percre jött össze (28-18). Tatai remek védései tartást adtak a hátra lévő időre is, így magabiztos győzelemmel zárta idénybeli utolsó hazai BL-meccsét a Szeged. Járt is érte a vastaps.

Jövő vasárnap a León vendégeként zárják a sorozatot. Bár matematikailag beérhetik a Montpellier-t, az egymás elleni összevetésben rosszabbak a franciáknál.

Velux férfi BL, D csoport, 9. forduló:

Pick Szeged-Partizan Beograd (szerb) 31-21 (13-10)

gól: Ancsin 8, Sulc 6, Prodanovic 5, Bajorhegyi 3, Nagy 3, Beocanin 2, Pribanic 2, Vadkerti 1, Zubai 1, illetve Mester 4, Maksic 4, Mandic 3, Ilic 3, Kostadinovic 2, Marsenic 2, Radanovic 2, Kladarin 1

Az állás: 1. Kiel (német) 13 pont/8 mérkőzés, 2. Köbenhavn (dán) 12/8, 3. Ademar León (spanyol) 11/8, 4. Montpellier (francia) 8/8, 5. Pick Szeged 6/9, 6. Partizan Beograd 0/9

Az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.