Először kapott ki Böhnnel a kéziválogatott

2012.03.25. 17:19

A magyar női kézilabda-válogatott simán, 26-18-ra kikapott vasárnap Németországtól a Trierben rendezett Európa-bajnoki selejtezőn.

Ahogy azt mindkét szövetségi kapitány ígérte a két csapat csütörtöki, kétgólos magyar sikerrel zárult nyíregyházi meccse után, más összeállítású válogatottak kezdtek. Az első tíz percben egyik csapat sem tudta állandósítani előnyét, felváltva vezettek. Lütz sorozatban lőtt négy góljával a németek elléptek hárommal (6-3). Görbicz hetest hibázott, így a németek - Schülke remek védéseinek is köszönhetően - tovább növelték előnyüket. Végül Kovacsics törte meg a magyar gólcsendet (9-4).

Ezután magára talált a válogatott - a német kapufákat kihasználva - sorra dobta a gólokat, egyre csökkent a különbség. A lélektanilag fontos egyenlítés azonban nem sikerült, miután Lütz ismét eredményes volt (10-8). Ez a gól - és a német edző időkérése - átlendítette a hazaiakat a holtponton, így a szünetre ismét magabiztos vezetéssel mehettek (13-9).

A folytatásban felváltva estek a gólok, majd 14-11-nél sorozatban négyszer voltak eredményesek a házigazdák, ezzel el is döntötték a meccset. Innentől kezdve már csak a különbség mértéke volt kérdéses, a németek végül 26-18-ra győztek.

A norvég Karl-Erik Böhn irányításával ez volt a magyarok első veresége tétmérkőzésen. Az eddig százszázalékos válogatott a mostani, 4. fordulóban elszenvedett vereséggel a második helyre csúszott a csoportban a szintén hatpontos németek mögé. A négyes csoportból az első két helyezett jut ki a decemberi, hollandiai Eb-re.

Jegyzőkönyv

I csoport, 4. forduló:
Németország-Magyarország 26-18 (13-9)
gól: Lütz 8, Steinbach 7, Melbeck 4, Althaus, Birke 2-2, Geschke, Lörper, Schulze 1-1, illetve Kovacsics 6, Rédei-Soós 4, Vincze, Zácsik 2-2, Bulath, Cifra, Orbán, Szabó 1-1

A csoport másik mérkőzésén:
Fehéroroszország-Azerbajdzsán 33-25 (18-13)

A csoport állása: 1. Németország 6 pont (110-78), 2. Magyarország 6 pont (112-93), 3. Fehéroroszország 4, 4. Azerbajdzsán 0