Nagy L. pirosat kapott, vereséggel is elsők

2012.05.12. 22:38

A spanyol kézilabda bajnokság nagy rangadóján a Barcelona hazai pályán egy góllal kikapott (29-30) az Atletico Madridtól.

Nagy Lászlót a 28. percben azonnali piros lappal kiállították, mert a bírók szerint Alberto Entrerriost durván megfogta.

A Barca a félidőre 13-18-as hátrányban volt, de a fordulás után egy 6-0-s rohammal átvette a vezetést a 40. percre, és innen már nem is engedte el riválisát három góllal többel.

A végén az egygólos különbségért támadott a Barcelona, ami azért volt fontos, mert idegenben kettővel nyert, így az egymás elleni eredménnyel megvédhetik címüket a katalánok. Még két forduló van hátra, ha kétszer nyer a Barcelona, bajnok.

A Barcelona a Bajnokok Ligáját már nem védheti meg, mert nem jutott be a négyes döntőbe, az Atletico ellenben ott lesz.

A Barcelona május másodikán jelentette be, hogy Nagy elhagyja a klubot, mert nem tudtak versenyezni a veszprémi fizetéssel. Azt mondták, Nagy Magyarországon lesz a világ legjobban fizetett kézilabdázója.

A Veszprém azóta sem erősítette meg, hogy a balkezes átlövővel erősít a következő szezonra.