Ez nem is kézilabda volt, hanem birkózás

2012.05.14. 13:57
Vegyesen élték meg a győri játékosok és edzők, hogy a Buducsnoszt Podgorica csarnokában elszenvedett 27-25-ös vereséggel, idegenben szerzett több góllal a montenegrói klub nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját.

Karl Erik Böhn vezetőedző elszalasztott lehetőségről, birkózásról beszélt, az idény végén visszavonuló Pálinger Katalin úgy vélte, csapatként maradt alul a Győr, az irányító Görbicz Anita szerint pedig nem tudta magából mindenki kihozni a maximumot, a beállós Heidi Löke nem találta a szavakat a csalódottságtól.

„Nagyon kemény meccs volt, tényleg a világ két legjobbja találkozott. Ezúttal megérdemelten győzött a Buducsnoszt, noha megvolt a lehetőségünk három perccel a meccs vége előtt, hogy mi nyerjük a párharcot. Nüanszok döntöttek, ezek most a Buducsnosztnak kedveztek” - mondta a norvég edző.

Böhn szerint jószerivel nem is kézilabda, hanem birkózás folyt a pályán, és ennek nem találták az ellenszerét - még emberelőnyben sem, hiába kapott belőle nyolcat is a Győr. Ennek ellenére úgy vélte, játékosai mindent megtettek a sikerért. A kudarc okai között elsőként a hazai meccs utolsó öt percét említette, amikor öt gólról kettőre csökkent a különbség a két csapat között, és kiemelte az ellenfél kiváló kapusteljesítményét és agresszív, de igen hatékony védekezését.

Böhn megerősítette, hogy szerződésének megfelelően a Győrnél az idény végén befejezi a munkát, és a továbbiakban csak a magyar válogatott szövetségi kapitánya lesz.

„Nagyon csalódott vagyok. Nehéz ilyenkor bármit mondani, az ember csak pörgeti magában, hogy ha eggyel több lövést véd, vagy ha otthon nem adjuk le öt gólról az előnyünket. De talán az bánt a legjobban, hogy csapatként győztek le bennünket” - mondta a bravúros védéseivel majdnem a meccs hősévé váló Pálinger, akit Haraldsen helyére már a 10. percben becserélt Böhn. Ezzel kapcsolatban a kapus megjegyezte, meglepte a döntés, hogy ilyen hamar beállt, mert az elmúlt időszakban kevés lehetőséget kapott.

„Küzdött és harcolt az egész csapat, de nem tudta mindenki kihozni magából a maximumot, és a kispadról nem érkezett elég segítség. Pálinger viszont fantasztikus volt, ő tartott meccsben minket, ha nem így véd, akkor nincs is miről beszélni” - mondta Görbicz Anita, aki 29. születésnapján nem a BL-trófeát emelhette magasba, hanem 133 találatával csak a gólkirálynői címért járó díjat. Ezt viszont már nem láthatta a 400 fős győri szurkolótábor, mert alig pár perccel a meccs után a helyi rendőrség kiürítette a vendégszektort.

A két játékos szavait alátámasztja, hogy az év legfontosabb mérkőzésén többen adósak maradtak a jó játékkal és a gólokkal. A Győrnél éppen az erősségnek számító támadójáték mondott csődöt, ugyanis átlövésből szinte alig-alig volt eredményes a csapat, ráadásul bejátszásokból sem sikerült betalálni, azaz többnyire egyéni megoldásokból és betörésekből, Görbicz heteseiből, illetve a szélről született a magyar gólok javarésze. Így fordulhatott elő, hogy az átlövő Andrea Lekic és a beállós Löke mindössze három, illetve két góllal zárta a meccset, de a másik átlövő, Amorim is úgy lett ötgólos, hogy a második félidőben csak egyet ért el. A norvég beállós könnyeivel küzdve nem is tudott mit mondani a meccs után.

Miközben a Győr hetedik elvesztett európai kupadöntőjét siratta - korábban négyszer (1999, 2002, 2004, 2005) az EHF-kupa, illetve egy-egy alkalommal a BL (2009) és a KEK (2006) fináléjában maradt alul, utóbbinál szintén a Podgorica nyert-, óriási ünneplés kezdődött az 5000 férőhelyes, színültig telt Moracsa Csarnokban, ahol görögtüzek gyúltak, majd az utcán az autók dudálásától volt hangos Montenegró fővárosa.