Négy év után veszített pontot a Győr

2013.03.06. 21:19

A házigazda Ferencváros és a címvédő Győr 34-34-es döntetlent játszott egymással a női kézilabda NB I. rangadóján. A Győr 2009 tavasza óta először veszített pontot a hazai bajnokságban.

A meccsnek az alapszakasz szempontjából nem volt tétje, mert az FTC - akik sérülés miatt nélkülözték két sztárjukat, Zácsikot és Penát - három pont hátrányban voltak. Elek Gábor vezetőedző előzetesen éppen ezért azt mondta: számukra fontosabb a szombati, Valcea elleni Bajnokok Ligája-összecsapás, míg a Győr már biztos csoportelső és elődöntős a legrangosabb nemzetközi kupában.

Kimaradt helyzetekkel kezdődött a meccs, csak a 4. percben esett az első gól, majd 4-1-re meglépett a Győr, de szebbnél szebb gólok után gyorsan 5-5 lett. Időt kért az ETO, de nem lett hatékonyabb a játéka, és negyedóra elteltével - ha csak rövid időre is - már a hazaiaknál volt az előny (8-7). Ahogy fáradt a ferencvárosi kezdősor, megint a győriek akarata érvényesült, és Elek kényszerült időt kérni. Ezután zártabb lett a védekezésük, újabb fordulat állt be, de a vendégek 4-0-s rohammal és kétgólos előnnyel zárták a félidőt.

A szünet után, 19-19-nél Amorim azonnal piros lapot kapott Tomori letaglózásáért. Egyre felfokozottabb lett a hangulat, és a folytatásban fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két csapat. Negyedórával a vége előtt 24-24 volt az állás.

Ekkor furcsa közjáték zavarta meg a küzdelmet: az egyik ferencvárosi szurkoló átesett a nézőtéri korláton, és éppen rázuhant a győriek cserepadon ülő játékosára, Szepesire, akit ápolni kellett - szerencsére senkinek sem esett komolyabb baja. Az incidens után még nagyobb lett az izgalom, hét perccel a vége előtt, 26-24-es hazai vezetésénél időt kért a Győr.

A hajrában aztán Tomori pimasz ejtésével 34-32-re meglépett az FTC, de egy perccel a vége előtt Radicsevics egyenlített. Időkérés után egy támadása maradt az Ferencvárosnak, de ez nem hozott újabb gólt.

A Győr legutóbb a 2008/09-es bajnokság rájátszásában veszített pontot az NB I.-ben, míg a Ferencváros 2009. február 1-je óta képtelen legyőzni legnagyobb hazai riválisát.

A két elitklub a hétvégén folytatja a BL-középdöntős sorozatát.