Erzsébet
1 °C

A Larvik lesz a Győr ellenfele a BL-döntőben

2013.04.13. 23:03

A Larvik lesz a Győri Audi ETO KC ellenfele a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében, miután a hazai kétgólos vereség után a szombati visszavágón idegenben nyolccal legyőzte a Krim Ljubljanát.

A szombati találkozón nagyon hatékonyan védekezett a norvég csapat, már az első félidő közepén ledolgozta hátrányát, sőt komoly előnyt harcolt ki (6-12). A szünetig némileg visszazárkózott a szlovén együttes, de a folytatás ismét a vendégek elképzelése szerint alakult.

A hazaiak egyre jobban elbizonytalanodtak, a Larvik pedig bő tíz perccel a vége előtt már nyolc góllal vezetett (14-22). Ezen a mérkőzésen nem történt olyan fordulat, mint csütörtökön a veszprémin, amelyen a vendéglátó csapat, a Győr fel tudott zárkózni, és ezzel kiharcolta a továbbjutást. A norvégok lendülete végig kitartott a tartását vesztett ljubljanaiakkal szemben.