Gyöngyi
13 °C

A Győr vezet bajnoki kézidöntőben

2013.04.20. 18:21

A Bajnokok Ligája-döntős Győr nyerte a magyar női kézilabdabajnoki címért kiírt, két győzelemig tartó párharc első meccsét az FTC ellen.

Az elején fej fej mellett haladtak a csapatok, a címvédő hazaiak 5-2-re, majd 11-7-re is elléptek, de a Ferencváros visszaküzdötte magát. A győriek 11-9 után elhúztak 15-9-re, a félidőre hét góllal vezettek.

A második félidőben sokáig maradt a 6-7 gólnyi különbség, a közepére egyre közelebb került az FTC, olyannyira, hogy a nyolcgólos Tomori Zsuzsa játékával 25-22-re módosult az állás. Tomori azonban megsérült, és a fiatalokat is bevető FTC lelkesedése, küzdőképessége elpárolgott.