Őrült izgalmak: Szeged-Veszprém 23-22

2013.10.26. 18:10
A Pick Szeged egy góllal legyőzte a nagy rivális, címvédő MKB-MVM Veszprémet a férfi kézilabda NB I. rangadóján.

A Veszprém kezdett jobban, de 0-2-ről hamar lett 3-2, a szegedi közönség őrjöngött. A 11.percben 4-4, a 17. percben 6-7, a 21.-ben 8-8 volt az állás, aztán kettővel elment a Pick, jött is a veszprémi időkérés, mivel zsinórban négy gólt kaptak. Aztán egy ötödiket is, 11-8-ra ment a Szeged, utána egy leindítás után 12-8-ra, teljesen leblokkolt a Veszprém, 12 percig nem lőttek gólt.

Az akkor négygólos Ancsin újabb góljával lett 13-8. Fél perccel a félidő vége előtt a hatgólos vezetésért támadott a Pick, időt is kértek. Ancsin 5 mp-cel a vége előtt a gyengébbik kezével is betalált, 14-8 volt a félidő, pedig a játékrész közepén 8-6-ra még az MKB vezetett.

A második félidőt a Veszprém kezdte jobban, négy perc alatt feljöttek 14-11-re. Ancsint nem lehetett megállítani, 16-11., majd a 40. percben 17-13. Mikler továbbra is hatalmas formában védett, az eksztázisban játszó Szegednek szinte nem lehetett gólt lőni.

Parádés mérkőzés, Szeged-siker

16 perccel a vége előtt feljött 18-16-ra a bajnoki címvédő Veszprém, de a Szeged is éledt, tartotta a különbséget, aztán 9 perccel a vége előtt egyenlített az MKB, 20-20.

Kifulladt a Veszprém, megint a Szeged jött, öt perccel a vége előtt Ancsin már a 8. gólját lőtte, ezzel volt 22-20 a hazai csapatnak. Az utolsó percre 23-22-vel fordultak, és a Szeged támadhatott, nem lőttek gólt. 19 másodperccel a vége előtt, utolsó támadásához időt kért az MKB, de nem lőtt gólt, az időntúli szabaddobást pedig Nagy László, akinek az az egész meccsen nem ment túl jól, a sorfalba lőtte; győzött a Szeged.

A Szeged tíz mérkőzés után százszázalékos, a Veszprémnek kilenc meccsen ez volt az első veresége.