Kiesett a Fradi a női kézi BL-ből

2013.11.17. 19:52

A Ferencváros nyolc góllal kikapott Buducsnoszt Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának hatodik, utolsó fordulójában, így kiesett, és átkerült a KEK nyolcaddöntőjébe.

Egyszerű volt a képlet a mérkőzés előtt: az FTC csak akkor jut a nyolc közé, ha pontot szerez a montenegrói Buducsnoszt otthonában, máskülönben a KEK nyolcaddöntőjében folytatja.

A várakozásoknak megfelelően telt ház fogadta a csapatokat a Moracsa Csarnokban, a vendégszektor is tele volt. Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, kétgólos különbség egyszer sem alakult ki. A Fradi jól tartotta magát, szinte az egész félidőben egy góllal vezetett, vagy döntetlenre állt.

A szünetben 15-14-et mutatott az eredményjelző, aztán a hazaiak a folytatásban megléptek (21-18), a hajrában pedig tovább növelték a különbséget (25-21). A meccsen eldöntő tényező volt, hogy a montenegróiaknál javult, a Ferencvárosnál viszont romlott a kapusteljesítmény, ráadásul a magyar játékosok többször is a kapufát találták el. Szinte semmi nem jött be a zöld-fehéreknek, míg a montenegrói csapat gyors indításokból szórta a gólokat.

A végén szétesett az FTC játéka, a második félidőben mindössze hét gólra volt képes, így nyolcgólos vereséggel fejezte be. A Ferencváros a KEK-ben folytatja, a Bajnokok Ligájában így a címvédő Győr maradt az egyetlen magyar csapat.

Női BL, B csoport, 6. (utolsó) forduló: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-21 (15-14)

A csoport másik meccsén: Midtjylland (dán)-Lublin (lengyel) 37-26 (20-13)

A végeredmény:

1. Midtjylland 10 pont, 2. Buducsnoszt Podgorica 8, 3. Ferencváros 6, 4. Lublin 0

A csoport:

Thüringer HC (német)-Hypo NÖ (osztrák) 34-25 (17-11)

Győri Audi ETO KC - Baia Mare (román) 28-26 (14-14)

A végeredmény: 1. Győri Audi ETO 12 pont, 2. Thüringer HC 4 (159-165), 3. Hypo NÖ 4 (149-170), 4. Baia Mare 4 (140-162)

A csoportokból az első két helyezett a középdöntőbe jutott, a harmadik helyezettek átkerültek a KEK nyolcaddöntőjébe. A sorsolást kedden rendezik Bécsben.