Kiesett az FTC

2014.03.08. 22:44

Az idegenbeli 40-32-es vereség után a visszavágón már hét góllal is vezetett, végül 31-26-ra nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria a dán Viborg ellen, így nem jutott az elődöntőbe a női kézilabda KEK-ben.

Hiába fogadkoztak a ferencvárosiak, hogy sokkal jobbak lesznek, mint voltak a hétfői első összecsapáson. Már az elején ellépett a remek erőt képviselő dán csapat, a hazaiaknak időt kellett kérniük 4-7-nél, hogy ne legyen tetemes a hátrány. Éppen a szünet előtt sikerült utolérni a riválist.

A második játékrészben a korábbinál könnyelműben játszott a Viborg, fordított a Ferencváros, és megkezdődött az őrült hajrá. Fokozatosan csökkent a különbség, negyedórával a vége előtt 25-19-re vezetett már a hazai klub. Rövid időre magukhoz tértek a dánok, ám a hajrában már a továbbjutás volt a tét. Hétgólos vezetésnél, az 57. percben Szarkát kiállították, és az értékesített ziccer megpecsételte a Fradi sorsát. A Viborg az áprilisi elődöntőben az orosz Rosztov Don csapatával találkozik.

Női KEK, negyeddöntő, visszavágó: FTC-Rail Cargo Hungaria - Viborg (dán) 31-26 (15-15)

Továbbjutott: a Viborg, 66-63-as összesítéssel.