A Vardar Szkopje lett a BL-harmadik

2014.05.04. 16:13

A macedón Vardar Szkopje végzett a harmadik helyen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében, miután vasárnap 34-31-re legyőzte a dán Midtjyllandot.

Az előző nap két vesztese nem igazán törődött a védekezéssel. A Szkopje elhúzott 8-4-re, ám a Győrrel szemben vesztes dánok feljöttek 10-9-re, egyenlíteniük azonban csak a második félidő elején sikerült rövid időre (15-15). Ezután megint a macedónok akarata érvényesült, és negyedórával a vége előtt már 23-17-re vezettek. Emberelőnyben aztán még egyszer felzárkóztak az északiak, ám azonos létszámban nem volt esélyük. Az 52. percben, 27-22-es Vardar-vezetésnél időt kért a Midtjylland, az utolsó roham azonban nem hozott igazi áttörést, a harmadik hely a Szkopjéé lett.

A címvédő Győr és a 2012-es bajnok montenegrói Podgorica fináléja 17 órakor kezdődik.