Gusztáv
-5 °C

Sima BL-győzelem: nyert a Veszprém

2014.09.27. 17:58

Nagyszerű rajtot vett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Veszprém: a magyar bajnok az orosz Csehovszkije Medvegyi otthonában győzött a sorozat szombati nyitányán, magabiztos játékkal, öt góllal.

A BL előző idényében negyedik helyen végzett veszprémiek jól kezdtek a mintegy másfél ezer néző, nagyjából félház előtt rendezett meccsen. Egy-két gólos vendégvezetés után aztán feljöttek a hazaiak, és jó ideig fej fej mellett haladtak a csapatok. Olykor utol is érték a Veszprémet, 12-9 után lett például 12-12, a félidő hajrájában azonban a magyar csapat jobban összpontosított és 19-17-es előnyénél következhetett a szünet.

A második félórára egy agresszívabb Veszprém érkezett vissza a pályára, s a kőkeménnyé vált védekezés miatt is percek alatt ötgólos előnyre tett szert (18-23). A folytatásban még tovább nőtt a különbség, amely először 27-19-nél volt nyolcgólos. Bár az oroszok a végjátékban többször is betaláltak, a sokgólos meccsen így is nagyon magabiztosan, 37-32-re nyerte a magyar klub, amelynek legeredményesebb játékosa a főleg büntetőkből betaláló, 11 gólos szerb Momir Ilics volt.

A következő meccsét a MKB-MVM Veszprém jövő szombaton - 21 órától - otthon játssza a német Rhein-Neckar Löwennel.

Férfi BL, C csoport, 1. forduló:

Csehovszkije Medvegyi (orosz) - MKB-MVM Veszprém 32-37 (17-19)

Csehov, játékvezetők: Pandzic, Mosorinski (szerbek)

MEDVEGYI: Gramsz, Grusko, Pavlenko (kapusok), Andrejev 2, Csernoivanov 5, Gyereveny 9, Izmajlov, Kornyev 1, Kotov 6, Kovalev 4 (3), Kuretkov, Makarov, Osztasenko, Otrezov, Selmenko 3, Zsitnyikov 2. Edző: Vlagyimir Makszimov.

VESZPRÉM: Alilovic, Mikler (kapusok), Gulyás, Ilics 11 (7), Iváncsik G. 1, Kancel, Marguc 4, Nagy L. 1, Nilsson 2, Ch. Rodriguez 1, Ruesga 1, Schuch, Sulic 7, Terzic, Ugalde 8, Zeitz 1. Edző: Carlos Ortega.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 7/7