Hosszabbításban dőlt el a bronzérem

2015.02.01. 16:34

Az első félidő 13-13-as döntetlennel ért véget, majd a második harminc perc után sem volt különbség a két válogatott között, 24-24 után várták a lengyelek és a spanyolok a hosszabbítást.

A második félidőben szinte végig a lengyelek vezettek, az utolsó tíz percet négygólos előnnyel várták. Aztán rendes játékidő utolsó két percében még két gól volt az előnyük, a spanyol válogatott Maqueda góljával az utolsó pillanatban egyenlített.

Az első öt perc 2-2-t hozott, azaz még ekkor sem dőlt el semmi. A másodikban is fej fej mellett haladtak a csapatok, és 28-28-cal fordultak az utolsó percre. Ekkor a lengyelek szereztek megint vezetést. Az utolsó két másodperc a spanyoloké volt, de a lövés a blokkban halt el, ezzel Lengyelországé lett a harmadik hely.

2013 világbajnoka, a spanyol válogatott így végül dobogóra sem állhatott. Lengyelország 2009 után kapaszkodott ide vissza, története harmadik bronzérmét nyerte. A döntőben Franciaország és a házigazda katari válogatott találkozik majd.

Férfi kézilabda-világbajnokság, 3. helyért: Lengyelország–Spanyolország 29-28 (13-13, 24-24, 26-26)