Kilenc góllal nyert, szinte már KEK-elődöntős a Fradi női kézicsapata

2015.03.07. 16:48
Komoly előnyt szerzett az FTC-Rail Cargo Hungaria a vendég német Blomberg-Lippével szemben a női kézilabda KEK negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Csak 2-2-ig volt szoros az állás, utána a Ferencváros elsősorban Tomori Zsuzsa átlövései, Szucsánszky Zita büntetői és Kovacsicz Mónika szélsőgóljai miatt fokozatosan elhúzott a többnyire rohanós játékkal próbálkozó németektől. Az első félidő második felében már állandó volt a hét-nyolcgólos különbség, a szünetre 18-11-el vonultak a csapatok, írja az MTI.

A második félidőben sem tudtak sokáig közelebb zárkózni a vendégek, a 40. percben 25-17 volt az állás. Ezután viszont jött egy ötperces hazai gólszünet, 25-20-ra följött a Blomberg. A Fradi azonban elsősorban a 11 gólig jutó Szucsánszky játékával elhúzott 33-22-re. A végén a gólkülönbség tíz alá csökkent, de a látottak alapján a kilencgólnyi előnynek elégnek kell lennie.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik Blombergben.

A párharc győztese a lengyel MKS Lublin és a dán Midtjylland csatájának továbbjutójával találkozik az elődöntőben.