Szétverte a Győr a Fradit a Magyar Kupáért

2015.03.29. 17:19

Talán még a várakozásoknál is simábban nyerte a vasárnapi kézilabda Magyar Kupa-döntőt a Győri ETO, miután 6 góllal verte a Ferencvárost.

A félidőig azért ha nem is nagyon izgalmas, de mindenképp szoros volt a kupadöntő, elsősorban azért, mert a Fradi ennyi időn át bírta a Győr tempóját.

Az ETO hiába húzott el viszonylag gyorsan 7-2-re (a 12. percre), majd később 12-8-ra is, Elek Gábor csapata a félidőig 15-14-re vissza tudott zárkózni. Ez elsősorban Pena érdeme volt, aki öt gólig jutott a szünetig a Fradiból, de Kovacsicsék tempóját vele sem lehetett bírni.

A második félidőben aztán megrázta magát az ETO és esélyeshez méltóan elhúzott. Az első öt percben ugyan csak két gól lőttek, de a 42. percre már 22-14-re vezettek egy 7-0-s sorozat végén. A Fradinak 12 perc kellett ahhoz, hogy a második félidőben gólt tudjon dobni, de túlzott tempóban utána sem tudtak zárkózni: a második félidőt 9 dobott góllal zárták.

Eközben a Győr úgy tudta tartani a 6-8 gólos különbséget a hazai közönség ünneplése mellett, hogy meg sem kellett erőltetniük magukat. A kupagyőzelemmel a Győr utolérte győzelmek számában a Ferencvárost, mindkettőnek 11-11-szer sikerült megnyernie a Magyar Kupát, a csúcsot viszont a továbbra is a Vasas tartja 12 első hellyel.

A bronzérmet az Érd szerezte meg, amely 26-21-re verte az MTK Budapestet.

Török Bódog női Magyar Kupa-döntő:

Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-23 (15-14)

gól: Kovacsics 10, Löke 4, Aguilar 4, Bognár-Bódi 3, Szen 3, Szepesi 2, Milanovic Litre 1, Hornyák 1, Planéta 1, illetve Pena 8, Tomori 5, Szarka 3, Szamoránsky 3, Szucsánszki 2, Vérten 1, Cifra 1